Gea Velthut-Sokka • 13. oktoober 2004 kell 22:00

Manutent: Linnahallist on palju paremaid objekte

?Seda protsessi aasta jooksul jälgides oli juba mõnda aega tagasi selge, et linn ja riik siin kokku leppida ei suuda,? ütles Vooglaid. ?Linnahallist ei saanudki müügikõlblikku objekti ? selleks oleks pidanud ta saama läbirääkimiste käigus.?

Vooglaid ütles, et täna suhtub ta uudisesse, et linnavalitsus halli müügi nurjunuks kuulutas, rahulikult, peaaegu ükskõikselt. ?150 miljonit on väga suur raha ja nüüdseks oleme sellele leidnud palju paremaid paigutusi. Rõõmuga teeme hoopis selliseid selgeid objekte nagu Rottermanni kvartal,? ütles ta.

Vooglaiu sõnul kavatseb Manutent Rottermannis ehitustegevust alustada järgmisel kevadel.

OÜ Manutent pakkus Tallinna Lnnahalli ja seda ümbritsevate kinnistute ostuhinnaks 150 miljonit krooni ja lubas hoonestada kinnistud vastavalt osaühingu äriplaanile, kooskõlas olemasoleva Tallinna üldplaneeringu, tulevikus kehtestatava detailplaneeringu ja lõpliku ostupakkumise tingimustega.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul ei sobinud linnale Manutendi finantsskeem linna kontserdisaali renoveerimiseks, kuna ei vastanud Tallinna eelarvestrateegiale.

Samuti pole muinsuskaitseamet nõus järeleandmisi tegema ning kultuuriministeerium Linnahalli renoveerimist ja hilisemat ülalpidamist toetama.

Otsuse eelnõu kohaselt tagastab Tallinna elamumajandusamet Manutendile tagatisraha 15 miljonit krooni.

Hetkel kuum