Liis Kängsepp • 14. oktoober 2004 kell 12:46

Baltimaades juhtus mullu üle 7200 tööõnnetuse

Mullu juhtus Baltimaades üle 7200 tööõnnetuse, surmajuhtumeid oli 182 ning kutsehaigestumist diagnoositi ligi 1500 töötajal.

Eestis uuritud tööõnnetuste kulud ulatusid 2003. aastal ettevõttes ühe tööõnnetuse kohta ligi 940 krooni, riigi tasandil kokku 46 miljonit ja ühiskonna tasandil tööõnnetuste ja surmajuhtumite tõttu saamata sisemajanduse kogutoodangut arvestades koguni üle poole miljardi krooni, teatas tööinspektsioon.

Tallinnas Viru konverentsikeskuses algas täna kahepäevane Eesti Tööinspektsiooni ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu ühiskorraldusel Balti- ja Põhjamaade konverents 'Tööohutuse ja töötervishoiu tagamise tulemuslik ennetussüsteem lähtudes Euroopa Komisjoni strateegiast aastateks 2002-2006'.

Peateemadeks konverentsil oli täna ja on homme informatsiooni- ja kontrollikampaaniate korraldamine töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas, ennetamaks tööõnnetusi ja kutsehaigusi, tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus kui võimalus töökeskkonna parandamiseks ja tööõnnetuste majanduslike kulude analüüs tööõnnetuste ennetamisel ja töökeskkonna parandamisel.

Iga riik tutvustab oma kogemusi neis valdkondades, esinejateks on tööinspektsioonide, tööandjate ja ametiühingute inimesed.

Hetkel kuum