14. oktoober 2004 kell 22:00

Dire Straitsi legend Mark Knopfler esineb Tallinnas

Mark Knopfleri tuur on rohkem kui kauaoodatud, artisti kontserdid paistavad silma tohutu populaarsusega ja on üheks kvaliteetse elavamuusika tähiseks. Tänu suurele menule kogu maailmas on Knopfleri Eestisse toomise nimel tööd tehtud mitu aastat.

Artisti tähtsamaid albumeid ?Brothers in Arms?, ?On Every Street? ja ?To Philadelphia? on müüdud kümnetes miljonites koopiates. Hitid nagu ?Brothers in Arms?, ?Sultans of Swing? ja ?For Nothing? on viimaste kümnendite suurimaid hitte.

Samas on Knopfler üks väheseid superstaare, kes on kuulsuse säras jäänud väga tagasihoidlikuks. Paljud mainekad muusikud on teda nimetanud ?rock?n?roll?i vaikseks meheks?.

Kaks nädalat tagasi ilmus Mark Knopfleri neljas sooloalbum ?Shangri-La?, mis on juba saanud kriitikutelt üle maailma väga tunnustavaid kiidusõnu.

Mark Knopfler alustas oma muusikukarjääri 1970ndate keskel ansamblis Café Racers, millest kasvas 1977. aastal välja ansambel Dire Straits. Ansambli edu oli juba algusest peale fenomenaalne. Juba esimese plaadi ?Down to the Waterline? lood said tuntud hittideks nii Euroopas kui ka Ameerikas.

Dire Straitsi kuulsus jõudis tippu 1985. aasta albumiga ?Brothers in Arms?, mis on siiamaani üks müüdumaid albumeid maailma muusikaajaloos. Järgnenud maailmatuuri kontserte külastas ligi kolm miljonit inimest. Dire Staitsi nimetati seejärel ?suurimaks ansambliks maailmas?.

1980?90ndatel aastatel tegi Knopfler koostööd selliste suurte muusikanimedega nagu Bob Dylan, Eric Clapton ja Tina Turner.

1996. aastast alates pühendus Mark Knopfler soolokarjäärile, mille kestel on valminud neli stuudioalbumit.

Kuigi Knopfleri laulud on muutnud paljude fännide eluvaadet ja kõikjal maailmas saadab teda tohutu populaarsus, eelistab ta jääda varju ning on häbelik suurte rahvamasside ees.

Mark Knopfler on abielus kolmandat korda. Kahest abielust on sündinud neli last.

Saku Suurhalli juhatuse esimehe Aivar Sirelpuu sõnul soovib Suurhall teha Mark Knopfleri kontserdist väga erilise ja meeldejääva õhtu. Suurhall soovib pakkuda lisaks kontserdielamusele Eesti ettevõtetele võimaluse korraldada oma koostööpartneritele ja külalistele kontserdile eelnev vastuvõtt või pidulik koosviibimine.

Autor: Reno Hekkonens

Hetkel kuum