Alvar Jõgeva • 14. oktoober 2004 kell 22:00

Euroopa börsidel langus jätkus

Euroopa aktsiate hinnad langesid, kui rekordi lähedane nafta hind valmistas investoritele endiselt muret. Oma osa oli ka USA turgude kolmapäevase kukkumise kopeerimisel.

Nõrkust näitasid autode ja kemikaalide tootjad. Maailma suuruselt viies autotootja DaimlerChrysler kaotas oma turuväärtusest 1,8 protsenti. Bayeri aktsia hind langes 1,8 protsenti. Tegu on Saksamaa suuruselt teise kemikaalide tootjaga. Analüütikute sõnul suureneb majanduslanguse risk, kui naftabarreli hind püsib üle 50 dollari taseme. New Yorgi kaubabörsil kerkis nafta hind üle 54 dollari taseme, mis on väga lähedal uuele rekordile.

Eilse päeva kõige olulisemaks sündmuseks olid Nokia majandustulemused. Maailma suurim mobiiltelefonide tootja teatas III kvartali kasumiks 660 mln eurot ehk 14 senti aktsia kohta. Käive ulatus 6,94 mld euroni. Nii käibe kui ka kasumi osas ületas Nokia analüütikute ootuseid. Kolmanda kvartali tulemusest olulisemad olid neljanda kvartali prognoosid. Firma ootab IV kvartali käibeks 8,4?8,6 mld eurot. Kasum aktsia kohta peaks moodustama 0,16?0,18 eurot. Pärast majandustulemuste avaldamist ei osanud investorid kohe seisukohta võtta, mis väljendus aktsia hinna suures üles-alla kõikumises. Päeva lõpuks siiski aktsia hind kerkis 1,8 protsenti.

Maailma suuruselt viies mobiiltelefonide tootja Sony Ericsson teatas 90 mln euro suurusest kasumist. Aasta tagasi oli kasum 62 mln eurot. Firma käive kasvas 1,68 mld euroni, mullu ulatus see 1,31 mld euroni. Ericssoni aktsiat tütarfirma tulemused ei aidanud. Aktsia langes 1,7 protsendi võrra. Ericssoni jaoks on märksa olulisem mobiilsidevõrkude turg, milles on ettevõttel maailmas liidripositsioon.

Hetkel kuum