Ülo Toomsalu • 14. oktoober 2004 kell 6:01

PM: Pensionifondid asuvad liitunuid üle lööma

Et üheksa kümnest võimalikust pensionikindlustajast on juba mõne fondiga käed löönud, näevad kindlustuse pakkujad vaeva üksteiselt klientide ülelöömisega.

Fondivalitsejad tunnistavad, et suurem kindlustajate värbamise aeg sai läbi juba mullu: eile õhtuks oli pensionifondidega liitunud üle 408 000 inimese, kirjutab Postimees.

Uusi kliente on fondidel jäänud püüda napilt ? kuni 70 000. Võitlus oma vanaduspõlve kindlustamise juba mõne fondi hoolde andnud inimeste ülemeelitamise nimel käib seetõttu hoogsalt. Peibutisteks on üha madalamad teenustasud, paremad tootlused ning liitumiskingitused.

Ühispanga Varahalduse juhi Märt Meeritsa sõnul on ülejooksikud tänavu päris palju. Nende hulk, kes esitasid avalduse kas uude fondi raha kogumiseks või oma osakute ülekandmiseks, võib tema hinnangul küündida isegi kümnendikuni kõigist liitunutest.

Fondi vahetama meelitamiseks on seda enam võimalusi, et suur osa inimestest liitus mugavusest selle panga või kindlustusseltsi fondiga, mille kliendid nad juba enne olid. Investeerimisstrateegiatesse seejuures ei süüvitud.

LHV fondijuhi Tõnno Vähi sõnul on neile tänu edukale kampaaniale tulnud üle juba paar tuhat klienti. «Siin ei ole seejuures sugugi peamine, et me kingime liitujatele DVD-mängija, vaid see, et viimase aasta jooksul oleme pakkunud klientidele ka parimat tootlust,» usub ta.

Peibutuskinke pakuvad uutele liitujatele teisedki fondipidajad: Ühispank meelitab mee ja kontserdipiletitega, Hansapank loosib välja Rooma-reisi.

Hetkel kuum