PM: Res Publica loodab võimu mujalgi

15. oktoober 2004, 08:05

Res Publica loodab, et pääs Tallinna koalitsiooni avab neile aasta enne kohalikke valimisi võimaluse veel mõnes linnas võimule tulla.

Res Publica peasekretäri Ott Lumi sõnul on aasta enne kohalikke valimisi opositsioonijõul viimane hetk esile kerkida, kirjutab Postimees.

«Nii nagu täna Tallinnas, oleme ka teistes linnades valmis vastutust kandma, kui leiame mõistliku partneri, kellega meie nägemused omavalitsuse arendamisest ühtivad,» ütles ta.

Lumi kinnitas, et Res Publicaga on ka teistes maakonnakeskustes võimuläbirääkimisteks kontakti otsitud, kuid jättis täpsustamata, milliste erakondadega on tegu.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal tunnistas, et Tallinna võimuliidu lagunemine on andnud tugevama signaali teistele suurematele linnadele. Samas ütles ta, et tema teada ei ole uusi võimumuutusi väga kiiresti paistmas.

Michali sõnul on omavalitsuste võimujagamised omavalitsuste enda asi ning erakond tsentraalselt ei sekku.

Rahvaliidu peasekretär Lea Kiivit ei soovinud spekuleerida teemaga enne, kui kokkulepped olemas. Samas ei eitanud ta, et Rahvaliiduga on läbirääkimisi uute võimukoalitsioonide üle peetud ka teistes linnades peale Tallinna.

Septembris püüdsid respublikaanid Tartus võimule tulla, kuid Reformierakond otsustas vaatamata läbirääkimiskõnelustele Res Publicaga jätkata oma senise partneri Keskerakonnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing