Tööinspektsioon : Eesti vajab tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustust

15. oktoober 2004, 15:06

Täna Tallinnas lõppenud Balti riikide ja Põhjamaade tööohutus-teemalisel konverentsil nenditi, et ka Eesti vajab tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustust.

Eestis on seda kindlustusliiki ette valmistatud üle kümne aasta, kuid tulemuseta. Leedus kehtib selline kindlustus juba neljandat aastat ja on end õigustanud. Mõningal määral on tööõnnetuskindlustust rakendatud ka Lätis.

Praegu lähevad tööõnnetused Eesti riigile aastas otseselt maksma ligi 50 miljonit krooni. Kulud kanname praegu solidaarselt.

Konverentsi kahel päeval arutati selle kindlustuse põhimõtteid, maksumäärasid ja juhtimist, kusjuures Põhjamaade eksperdid rõhutasid vajadust eraldada kogutud rahast teatud summad ka ennetustööle, mis peab võitma ikka olulisema koha töökeskkonna ohutustamisel.

Samadel teemadel - informatsiooni- ja kontrollikampaaniate korraldamine töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas ennetustöö tõhustamiseks, tööõnnetuste ja kutsehaiguste kindlustus kui võimalus töökeskkonna parandamiseks ja majandusliku kulude analüüs tööõnnetuste ennetamisel ja töökeskkonna parandada ? otsustati edasi arutada järgmisel aastal, arvatavast Riias. Tööinspektsioonide esindajatele lisaks kaasatakse ümarlaua taha jällegi ka sotsiaalpartnerite eksperdid ja otsustajad.

Tööinspektsiooni peadirektor Priit Siitan tunnistas kahepäevase konverentsi 'Tööohutuse ja töötervishoiu tagamise tulemuslik ennetussüsteem lähtudes Euroopa Komisjoni strateegiast aastateks 2002-2006' igati kordaläinuks. Tegemist oli põhjaliku ettevaatega sammudele teel ohutumasse töökeskkonda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing