EPL: Linn võib Maarjamäe staadioni vahetuskaubana endale saada

18. oktoober 2004, 08:07

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kavatseb vastu võtta Tallinna pakkumise vahetada Maarjamäe staadion Manee?i tänaval asuva büroohoone vastu.

Ehkki RKASil olid juba paar nädalat tagasi riigihankekonkursi dokumendid staadioni hoonestusõiguse andmiseks ette valmistatud, on see plaan nüüdseks peatatud. Manee?i 3 hoonet pakkus linnavalitsus Maarjamäe staadioni asemele ka kevadel, kuid tollane RKASi juhatus ei pidanud seda sobivaks. Praegune juhatuse esimees Tiit Ottis ütles, et augustis ametisse asunud uus juhatus leiab, et seda pakkumist ei tasu tähelepanuta jätta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uue pakkumise tegi nüüdseks juba endine abilinnapea Kaia Jäppinen, läbirääkimised selle üle jäid aga vahepeal võimuvõitluste tõttu soiku. Ottis lootis, et sel nädalal saab uue linnavalitsusega asuda läbi rääkima. ?Tundub, et uue koalitsiooni prioriteedid on ka noored ja sport,? ei näinud ta põhjust, miks uued linnajuhid peaksid pakkumisest loobuma.

RKASi juhi hinnangul tuleb kõigepealt vahetusvariandiga põhjalikult tutvuda ning kui see on vastuvõetav, eelistatakse seda riigihankekonkursiga hoonestaja otsimisele. ?Vahetus oleks lihtsam ning me saaks keskenduda oma põhitegevusele, mis on riigi büroohoonete kordategemine,? ütles Ottis.

Tema sõnul tuleb praegu täpsustada, mis seis Manee?i 3 hoonega on. ?Riigivararegister näitab, et selle kasutaja on kaitseministeerium. Samas olen aru saanud, et ministeerium plaanib sealt ära minna,? sõnas Ottis.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing