Andres Kärssin • 18. oktoober 2004 kell 13:18

Lilleküla staadioni ümbruses algasid taas suuremad ehitustööd

Lilleküla staadioni ümbruses algasid suuremad ehitustööd, teatas jalgpalliklubi FC Flora pressiteenistus.

Käivitus staadioni ümbruse teede ja tänavate lõplik väljaehitamine, mille tulemusel valmib Marta tänava läbimurre, võimaldades staadioni edelanurgast otseväljapääsu Tondi tänavale raudteeülesõidukoha vahetusse lähedusse. Lõpliku valmiduse saavad ka staadioni vahetus ümbruses olevad tänavad ja parklad, seni peamise staadionile pääsuna kasutusel olnud Kauba tänav saab puudunud pealmise asfaldikihi.

Tööde käigus korrastatakse ja haljastatakse staadioni ümbrus ning staadioni idaküljele rajatavasse parklasse ehitatakse aiaga piiratud väikesemõõtmeline spordiväljak, kus jalgpalliväravad ja kunstmuru.

'Viimaseid ettevalmistusi tehakse selleks, et alustada suuremate ehitustöödega staadionil, kus esimeses järjekorras asutakse sulgema staadionihoonet, mis tähendab fassaadide lõpuniehitamist ning uste-akende ettepanemist,' ütles FC Flora president Aivar Pohlak. Samuti on tema sõnul prioriteetide hulgas katuse pealepanemine ja kogu hoonele sooja sisse saamine.

Klubi peamiseks eesmärgiks staadioni valmimine Eesti koondise järgmisteks rahvusvahelisteks kohtumisteks, 26. märtsi MM-valikmänguks Slovakkiaga ja 30. märtsi MM-valikmänguks Venemaaga ning 20. aprillil UEFA kongressi raames toimuvaks maavõistluseks Norraga.

Praeguseks hetkeks on lepinguid sõlmitud 24 miljoni krooni eest, lepingute sõlmimise aluseks on FC Flora ja Eesti riigi vahel sõlmitud 25 miljoni krooni suurune laenuleping. Järgmise 25 miljoni krooni ulatuses teostatakse staadionil töid Hansapangast saadava laenuraha eest ning peale staadioniaktsiate müümist riigile saab klubi võimaluse ehitada staadioni veel 20 miljoni krooni eest.

FC Flora ja Eesti Vabariik sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt omandab riik 70,5 miljoni krooni eest vähemalt 40 % staadioni aktsiatest. Tehing viiakse lõpuni peale 2004. a. lisaeelarve vastuvõtmist Riigikogu poolt. Enne tehingu lõpuleviimist finantseeritakse staadioni ehitust Eesti riigi ja Hansapanga laenude eest.

Hetkel kuum