Konkurents Põhjala sideturul ei toimi

19. oktoober 2004, 10:14

Viie Põhjala riigi konkurentsiameti eile avalikustatud hinnavõrdluse järgi ei ole Põhjalas veel ühtset sideteenuste turgu.

Eriti kibe lugemine on raport rootslastele, kirjutab Dagens Industri. Rootslased maksavad kõrgeimat hinda nii kolmeminutilise mobiilikõne eest kui sms-teenuste eest. Odavaimad riigid on vastavalt Island ja Taani. Odavad on Rootsis aga samasse võrku võetud mobiilikõned.

Võrreldud on ka suurtarbijate kulusid, kus aluseks on abonentmaksud ning teatud hulk kõneminuteid ja sms-sõnumeid. Selgus, et aktiivselt mobiiltelefoni kasutava rootslase kulud on pea 50% kõrgemad kui suurtarbijal Norras. Odavaimalt saab hakkama Taani tarbija. Seda ka vähese mobiilikasutuse juures.

Endiste monopolide fiksvõrgu kuutasude võrdluses on TeliaSonera kuutasud Taani ja Norraga võrreldes oluliselt madalamaad. Niipea aga kui kõne fikseeritud võrgust mobiilivõrku läheb, on Rootsis hind jälle kõige kõrgem.

Ühest Põhjamaast teise helistamine on jätkuvalt oluliselt kallim kui riigisisesed kõned. Näiteks TeliaSonera Rootsi fiksvõrgust teise Skandinaavia riiki võetud kõne hind on 70% kallim kui riigisisene kõne. Samuti kui Rootsi mobiilikasutaja helistab teisele Rootsi mobiilikasutajale on kolmeminutilise kõne hind 36 eurosenti. Kui aga Soome liitumisega abonent helistab Rootsis olles Rootsi abonendile, on hind 189 eurosenti, ehkki füüsiliselt on tegemist samasuguse riigisisese kõnega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing