PM: Monika Salu lahkub Minu Vara juhi kohalt

20. oktoober 2004, 08:59

Suure kära ja kopsaka preemiaga Eesti Loto juhi kohalt lahkunud Monika Salu pani esmaspäevast maha ka Minu Vara nõukogu esimehe koha.

Salu asus Minu Vara juhiks mullu suvel. «Mingit skandaali ei ole siit mõtet otsida, sest asi on rohkem selles, et minu ala on saneerimine ja see on siin nüüd tehtud,» selgitas Salu Postimehele.

Omaaegsete majavalitsuste baasil moodustatud Minu Vara teenis veel üle-eelmisel majandusaastal 22 miljonit krooni kahjumit. Värskelt auditeeritud majandustulemuste kohaselt oli eelmisel majandusaastal, mis lõppes 30. juunil, firma kasum 230 miljoni krooni suuruse käibe juures 3,7 miljonit krooni.

Saneerimise käigus lasi Salu oma sõnul lahti umbes 130 töötajat ja seda eelkõige kõrgema palgaga keskastmejuhtide seast, keda tema arvates oli firmas liiga palju. «Kulude kokkuhoidu tuli mujaltki, näiteks ainuüksi erasõitudeks kulunud kütuse pealt suutsime aastaga kokku hoida 1,2 miljonit krooni,» tõi ta näite.

Kui palju Salu kasumisse jõudmise eest preemiat sai, ei soostunud ta avaldama.

Minu Vara juhiks saab seni ESS Puhastust juhtinud Rinel Pius. «Majanduslikus mõttes töötavad ettevõtted normaalselt. Nüüd on vaja need ka ühes rütmis hingama panna,» selgitas Pius oma ülesandeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing