Krista Taim • 20. oktoober 2004 kell 22:00

Laenukahjumid alandasid Ühispanga kvartalikasumit

?Kuna 2004. aastal oli üks suur provisjon, siis selle tulemusena on ka puhaskasum väiksem kui eelmise aasta kolmandas kvartalis. Tegemist oli ühekordse provisjoniga ning see ei avalda pikaajalist mõju,? ütles Ühispanga finantsosakonna juht Mats Hedström. Millist sektorit mahakantud laen puudutab, ei soovinud ta kliendi huvidele viidates kommenteerida.

Märkimisväärselt tõid Ühispangale kolmandas kvartalis kasumit teenustasudest saadud tulud, millest suurima osa andsid finantstehingute teenustasud, intressitulud. Kui veel esimeses kvartalis vähenes intressitulu 3%, siis nüüd on kasv 7%.

Hedströmi sõnul on küll intressitase madalam kui eelmisel aastal, kuid intressitulu kasv on saavutatud tänu mahtude suurenemisele.

Intressitulu kasv oli 15%, kasvades 351 miljoni kroonini. Intressikulu kasvas eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes 27%, 128 miljoni kroonini.

Kolmanda kvartali lõpu seisuga on pangal hoiuseid 16 miljardit krooni.

Eesmärgiks on turuosa juurde võtta nii era- kui ka äriklientide osas, teatas Ühispank.

Eraklientide turuosa juuni seisuga on laenudes 29%, hoiustes 22,4% ja äriklientide turuosa laenudes 37,2% ja hoiustes 26,4%. Turuosa kavatsetakse suurendada aktiivse müügiga.

Mis puudutab soodsaimat, 3,1protsendist kodulaenu, siis pank ei välista, et intress veelgi langeb. Sama kehtib ka tarbimislaenude intressi alandamise kohta.

Neljandaks kvartaliks prognoosib Hedström edasist tulude kasvu. Plaanis on jätkata sama strateegiaga ja hoida tegevuskulude-tulude suhe alla 50%. Praegu on see 48,8%.

Ühispanga Grupi selle aasta üheksa kuu puhaskasum kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga viiendiku ja on kokku pool miljardit.

Kolmanda kvartali lõpuks oli Ühispank väljastanud üle 44 000 Magneti kaardi, kasv aastaga 7%.

Hetkel kuum