EPL: Kadriorgu kerkiv maja viib linna kohtusse

26. oktoober 2004, 08:03

Kadrioru elanikud kohtuvad Tallinna linna juristidega kohtus, sest ei nõustu nende kahekorruselise puumaja kõrvale kuuekorruseline betoonelamu ehitamisega.

Kadrioru miljööväärtuslikus piirkonnas asuva Köleri tänav 4 maja elanikud nõuavad kahe nädala pärast kohtus linnalt ehitusloa tühistamist, sest selle andmisele ei eelnenud detailplaneeringut ja avalikku arutelu, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Laias laastus soovime, et linn kaitseks oma väljakuulutatud nägemust miljööväärtuslikust keskkonnast ning et selliseid maju enam ei ehitataks. Maksimumnõue oleks lammutamine, kuid lepime ka sellega, kui hoone ehitataks sama kõrgeks, kui on meie maja,? ütles Köleri 4 korteriühistu esimees Alar Nurkse.

Suve hakul pöördusid elanikud kohtu poole ja kohus peatas majaehituse. Selleks ajaks oli Köleri 2 krundi arendaja Toonart Rääsk jõudnud püstitada peaaegu 5 korrust. Samal krundil asub ka teine maja, milles tegutseb Ballys kasiino, 6korruseline kerkiks kahe kahekorruselise maja vahele. Rääski sõnul on ta käitunud korrektselt. ?Linn andis meie avalduse järgi meile ehitusloa ja oleme käitunud meile väljaantud lubade kohaselt,? ütles Rääsk.

Sellal kui maja projekt valmis, ei olnud tema sõnul detailplaneeringu nõuet, mistõttu arendaja seda ka ei teinud.

Nurkse sõnul saadi Köleri 4 elanike allkiri praegusele rekonstrueerimisprojektile kavala manipulatsiooniga.

Elanikele näidati kasiinomaja renoveerimist, uue maja ehitamisest meie maja kõrvale polnud aga juttugi.

?Heatahtliku naabrina aktsepteerisin esitatud renoveerimisplaani ? mitte kõrvalhoonet. Tuli välja, et naaber kasutas minu heausksust hoopis teistel eesmärkidel,? ütles Nurkse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing