TTÜ majandusprofessor Alari Purju sai EBS-i majandusteooria õppetooli juhatajaks

26. oktoober 2004, 16:01

Estonian Business School?i senat valis majandusteooria õppetooli juhatajaks praeguse Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna professori Alari Purju.

EBSi teatel on Alari Purju lõpetanud Tartu Ülikooli Majandusteaduskonna majandusküberneetika erialal, majandusteaduste kandidaadikraadi (Ph.D) kaitses ta Eesti Teaduste Akadeemia Majandusinstituudis.

Majandusteaduste magistrikraadi on Alari Purju omandanud 1995. aastal Kesk-Euroopa Ülikoolis ja New Yorgi Osariigi Ülikool Albanys. Täiendanud on ta ennast ka Kesk-Euroopa Ülikoolis Prahas ja Bentley Kolled?is USA-s.

Professor Purju on sta?eerinud Turu Kaubandusülikoolis, Jaapani Planeerimisagentuuri Majandusuuringute Instituudis, Stockholmi Majandusülikooli Ida-Euroopa Majanduse Instituudis ning Viini Kraadiõppe Instituudis.

Alari Purju on Ameerika Majandusteaduse Assotsiatsiooni ja Rahvusvahelise Atlantilise Majandusseltsi liige, samuti kuulub ta Poliitikateaduste Akadeemiasse New Yorgis.

Alates 2001. aastast on professor Purju Haridus- ja Teadusministeeriumi teaduskompetentsi nõukogu liige, alates 2002. aastast Eesti Vabariigi Presidendi Akadeemilise Nõukogu sotsiaalkomisjoni liige.

Aastast 1998 on Alari Purju Lappeenranta Tehnoloogiaülikooli külalisprofessor.

Alari Purju asub EBS-i majandusteooria õppetooli juhatama 1. jaanuarist 2005.a.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing