Valides veine...

Evelin Hansson 27. oktoober 2004, 00:00

Nii nagu matemaatika tekstülesande lahendamisel, tuleks ka hästi korraldatud peo puhul võtta kõigepealt arvesse lähteandmeid (vt tabel).

Kui nn lähteandmed on hästi paigas, siis saab juba edasi liikuda peenemate nüansside suunas. Valides roogade juurde veine, tuleks kindlasti peale toidu tüübi arvestada ka kastmeid, lisandeid, toidu valmistamise viisi ning kasutatud maitseaineid.

Klassikaliselt pakutakse eri maade toidu juurde sama piirkonna veine, rasvasema toidu juurde nooremaid, kõrgema happesusega veine. Lihtsam roog sobib kokku lihtsama veiniga.

Tavaliselt arvatakse, et liha juurde sobib vaid punavein, kuid kergemate hõrkude liharoogade juurde tasub proovida ka väärikaid rikkalikke valgeid veine. Maitsetaimede ja ürtide kasutamine muudab liha maitseomadusi ja paremateks kaaslasteks on siin maitseküllased ja kergelt piprase alatooniga punaveinid.

Roosa veini juurde sobivad Vahemere köögi road ja salatid. Veinivalikul on tähtis arvestada ka söömaaja pidulikkust ja külaliste veinieelistusti.

Ka veini temperatuuri muutmine aitab muuta tema iseloomu. Jahutatuna tunduvad veinid värskemad ja kergemad. Kokkuvõttes on eesmärk pakkuda parimat emotsioonide kooskõla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing