Maksuamet: deklaratsioonide esitamisel tehakse vähem vigu

Inno Tähismaa 27. oktoober 2004, 13:22

Maksu- ja tolliameti andmetel on oluliselt paranenud maksudeklaratsioonide esitamiskvaliteet.

Maksu- ja tolliameti teatel on tänu maksukeskuste teenindajate aktiivsele tööle kliendikoolituste läbiviimisel ning individuaalsele nõustamisele tunduvalt paranenud tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonide TSD aruandlusdistsipliin ning esitatakse vähem vigaseid deklaratsioone. See loob head eeldused füüsilise isiku tulude deklareerimisele, kuna tööandja poolt aasta jooksul deklareeritud palga ja teiste andmete alusel moodustub eeltäidetud tuludeklaratsioon.

Käesoleva aasta üheksa kuuga esitati maksuhaldurile kokku ligi 690 tuhat tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni, sellest ligi 65 protsenti ehk 445 tuhat läbi e- maksuameti, käibemaksudeklaratsioone esitati kokku 554 265, millest 74 protsenti elektroonselt. Läbi e-tolli esitati 32 protsenti tollideklaratsioonidest.

Kolmandas kvartalis viidi läbi 24 koolitust 624-le kliendile, kokku on selle aasta sees maksuhalduri koolitajad läbi viinud 224 kliendikoolitust, kus on osalenud ligi 10 600 inimest.

Edukalt rakendati käibemaksu tagastusnõuete automaatse käsitlussüsteem KMAUT, mille tulemusel saab ligi veerand ettevõtjaist enammakstud käibemaksu riigilt tagasi kordades lühema aja jooksul kui seda on seaduses toodud 30 päeva.

Maksu- ja tolliamet ning Eesti Raudtee lõid transiitkaupade tollivormistamise kiirendamiseks oma infosüsteemide vahel andmete elektroonilise edastamise liidese. Andmete elektroonilise edastamise liides võimaldab Eesti Raudteel edastada transiidi deklaratsioonid otse oma süsteemist maksuhalduri transiidiandmeid töötlevasse süsteemi ENCTS. Kuna kaob ära transiitkaupade andmete käsitsi sisestamine, siis väheneb Eesti Raudtee töökoormus ning kiireneb kogu tollivormistus.

Kolmandas kvartalis sisestati Eestis 47 653 transiitdeklaratsiooni, neist 85 protsenti raudteel.

Pikem kokkuvõtte maksuhalduri kolmanda kvartali tulemustest on kättesaadav ameti <#koduleheküljelt=http://www.emta.ee> rubriigist tööplaanid ja aruanded.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing