PM: Keskerakond esitas riigieelarvele 746 parandust

27. oktoober 2004, 08:28

Keskerakond ähvardab riigieelarvet blokeerida 746 parandusettepanekuga, kuid kaalub neist loobumist, kui koalitsioon tagab põhikoolile tasuta toidu.

Kahe nädala pärast Riigikogus algava riigieelarve aruteluks on kokku esitatud ligi tuhat muudatusettepanekut, millest lõviosa on pärit keskerakondlastelt. Selline kogus hääletusele minevaid arvamusi tähendaks varasemate aastate kogemusele tuginedes parlamendiliikmetele mitut töist ööd Toompeal, kirjutab Postimees.

Reformierakonna fraktsiooni liige Jürgen Ligi leidis, et Keskerakonna eesmärk on häirida sisulist tööd eelarve arutelul. «Väga kurb on, kui minnakse sellise mehaanilise venitamise peale, mis naeruvääristab kogu parlamentaarset tegevust ning eelarve protsessi,» nentis ta.

Eile keskpartei muudatusettepanekuid arutanud Riigikogu rahanduskomisjoni respublikaanist liige Andres Jalak nentis, et põhikooliõpilastele tasuta koolitoidu jaoks raha leidmiseks näevad keskerakondlased ette koalitsioonileppes sisalduva tulumaksu kaheprotsendilise alandamise peatamise. Jalak tõdes, et seega ei näe ta praegu võimalust järgmise aasta eelarvesse tasuta toidu lisamist.

Keskfraktsiooni liige Toomas Varek ei nõustunud väitega, et nende erakordselt suur muudatusettepanekute hulk tähendab erakonnasiseselt kokkulepitud venitustaktika rakendamist. Tema väitel näitab parandusettepanekute arv vaid seda, et ühiskonnas on palju tähelepanu nõudvaid probleeme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing