Ülo Toomsalu • 27. oktoober 2004 kell 6:04

EPL: Hallitanud Obolon poes müügil

Eelmise nädala lõpus esitas Oboloni joonud tallinlane Jaan tarbijakaitseametile kaebuse, sest kaheliitrise õllepudeli korgi alla oli tekkinud hallitus.

?Kui me olime sõbraga juba kaks õlut ära joonud, hakkas kõht valutama. Vaatasime kolmandat pudelit, et äkki on tähtaeg möödas, ja nägime, et korgi alt paistis hallituskiht,? rääkis ta Eesti Päevalehele. ?Maitses polnud alguses midagi imelikku.?

Tarbijakaitseamet on hakanud kaebusega tegelema, ametil on asja uurimiseks aega 30 päeva. Oboloni õlle kohta pole varem kaebusi esitatud. Tarbijakaitseameti kinnitusel on õlut turustavat firmat Brook Hansen probleemist teavitatud.

Tallinna ettevõtlusamet on saanud septembri algusest saati hallitava õlle kohta kaks kaebust. Kuigi ettevõtlusamet tegi hallitanud Oboloni õlut turustavale firmale juba oktoobri alguses trahvi, on mõned ebakvaliteetsed õllepudelid siiani poelettidel.

Brook Hanseni juhatuse liige Aleksandr Uskovski kinnitas samas, et firma on teinud kõik endast oleneva, et hallitanud õlu müüki ei satuks.

Samas möönis Uskovski, et mõned ebakvaliteetsed õlled viimasest, Lätist tulnud partiist võisid siiski müüki sattuda ning üksikuid korgi alt hallitanud õllepudelid võib poodidest leida veel kuni kahe kuu vältel.

Hetkel kuum