Ülo Toomsalu • 27. oktoober 2004 kell 6:24

PM: Venemaalt jõudis Eestisse vagunitäite kaupa võltsriideid

Vene ärimehed üritasid Sillamäe vabatsooni kaudu Moskvasse toimetada Eesti ajaloo suurimat võltsriiete koormat.

Esimesed kaubakonteinerid jõudsid raudteetranspordiga Sillamäele septembri lõpus, kuid veel eilegi lugesid tolliinspektorid kaupa ükshaaval üle, uurides, milline rõivaese võib olla võlts, milline mitte, kirjutab Postimees.

Raudkonteinereid on kokku 11 ja need on täis näiteks selliste tuntud firmamärkide nagu Nike, Adidas, Reebok, Columbia ja Diesel jopesid, dresse, särke, mütse ning jalatseid. Kauba väärtus oli märgitud kilode kaupa, kilohinnaks oli Eesti rahas umbes kaks krooni.

Eilseks olid tolliinspektorid jõudnud kokku lugeda veidi üle 50 000 Hiinas valmistatud riideeseme ja jalanõu, mille kohta on kaubamärkide kohalikud esindajad öelnud, et tegemist on ilmselt võltsinguga.

Kirde tolliinspektuuri kontrollitalituse juhataja Aivar Haava sõnul pole see aga sugugi kõik, sest kolme konteineri sisu on veel kontrollimata.

Samas võib juba praegust numbrit nimetada suurimaks Eestis tabatud võltsriiete koguseks. Selle teelesaatjaks on üks Moskvas tegutsev firma ja Eestisse jõudis kaubakogus transiidina läbi Venemaa Hiinast.

Hetkel kuum