Baltika muudab tootmisdivisjoni tütarettevõtteks

Annika Matson 28. oktoober 2004, 14:05

Alates selle aasta 1. novembrist saab Baltika tootmisdivisjonist Baltika tütarettevõte OÜ Baltika Tailor.

Senine AS Baltika tootmisdivisjon on kontserni suurim tootmisallüksus, mis on spetsialiseerunud meeste ülikondade, pintsakute ja pükste ning naiste jakkide tootmisele. Üksuses töötab 578 inimest.
OÜ Baltika Tailor algkapitaliks on 40 000 krooni ja asukohaks Veerenni 24, Tallinn, teatas firma börsile.

OÜ Baltika Tailor loomise eesmärgiks on läbi tootmise iseseisvaks juriidiliseks üksuseks viimise tagada suurem läbipaistvus läbi kulude parema juhtimise ja kasvatada tegevuse efektiivsust.

OÜ Baltika Tailor on Baltika Gruppi kuuluv suurim tootmisettevõte, mille planeeritav aastakäive on 70 mln krooni.

Ettevõttel puuduvad majandustegevuse alustamise hetkel varad. Kõik tootmisseadmed ning tootmisruumid renditakse emaettevõttelt AS Baltika. OÜ Baltika Tailor jääb valmistama Montoni, CHR/Evermeni ning Baltmani bränditoodangut, lisaks toodab allhanketoodangut põhiliselt Soome, Rootsi ning Inglismaa tellijatele.

OÜ Baltika Tailori juhataja on AS Baltika kauaaegne tootmise juht Anneli Mühle. Mühle omab 3000 ASi Baltika aktsiat ning 6500 B ja C-seeria Baltika vahetusvõlakirja.

OÜ Baltika Tailori loomisega korrastatakse Baltika Gruppi kuuluvate ettevõtete struktuuri vastavalt nende põhitegevusalale. Tootmisettevõtetest kuuluvad Baltika Gruppi kuulub lisaks OÜ-le Baltika Tailor AS Virulane Rakveres ning AS Elina STC Tallinnas.

Kontserni emaettevõtte AS Baltika põhitegevuseks jääb peale muudatuse sisseviimist müügitegevuse, tootearenduse, varude ning logistiliste tegevuse teostamine ning juhtimine kontserni tasandil. Emaettevõttes töötab 01. novembri seisuga 174 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing