PM: Werol tegi hüppe kasumi poole

28. oktoober 2004, 07:52

Seni vaid riigi toel elus püsinud ja oma tegevuse algusest üle 110 miljoni krooni kahjumit teeninud Werol Tehased on uue juhatuse eestvõttel jõudmas kasumisse.

31. juulil lõppenud majandusaastal jäi riigile kuuluv Painküla rapsiõlitootja Werol väiksemasse miinusesse kui kunagi varem, piirdudes vaid 3,9 miljoni kroonise kahjumiga, kirjutab Postimees.

Mullu suvel Weroli juhiks saanud saneerija Erki Aavik on toomas ettevõtet välja aastatepikkusest elust maksumaksja raha varal.

Võrdluseks: ainuüksi 2003. aasta esimese seitsme kuuga oli Weroli käive krediidiinfo andmetel vaid 201,8 miljonit krooni ja kahjum ligi 14 miljonit.

'Kui ettevõte on varem pidevalt kahemiljonilise kuutempoga kahjumit teeninud, siis ei saa loota imedele üleöö,' lisas Aavik.

Aaviku sõnul põhjustas eelmise majandusaasta kahjumi - küll väikese, ent ikkagi - muu hulgas vahepealne toorainepuudus.

'Samuti sattus tänavusse kevadesse kõigi aegade suurim tooraine hinna kasv,' rääkis ta. 'Tehas töötas erinevatel põhjustel tegelikult vaid 10 kuud, aga käive oli siiski 325 miljonit krooni.'

1999. aasta detsembrist tegutsev ja ligi sajaprotsendiliselt riigile kuuluv ettevõte on tootnud omanikele nüüdseks üle 110 miljoni krooni kahjumit.

Ehkki selle summa tagasiteenimine terendab kauges tulevikus, tahab Aavik muuta seni riigi rahakoti najal elus püsinud ettevõtte isemajandavaks.

Praegu on Werol Aaviku kinnitusel jooksvas kasumis. 'Jooksev kasum oli augustis ja septembris 2,6 miljonit krooni,' lisas ta. Aaviku sõnul loodab Werol Tehased jõuda kasumisse ka majandusaasta kokkuvõttes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing