Pärnu PM: Kuulus Visu suusavabrik töötab homme viimast päeva

28. oktoober 2004, 08:14

Seoses ASi Viisnurk spordikaupade divisjoni plaanilise sulgemisega 31. oktoobril koondatakse sadakond suusavabriku töölist.

Sada viiskümmend töötajat vabastati töölt juba augustis ja septembris. Koondamisteated jagati Viisnurga suusavabriku 248 töötajale tänavu 1. juulil, kirjutab Pärnu Postimees.

'Tegu on ettevõtte plaanilise sulgemisega. Viisnurga spordikaupade divisjon jäi poole aastaga 5,1 miljonit krooni kahjumisse, eelmise aasta kahjum oli 24,5 miljonit krooni,' selgitas Viisnurga juhatuse liige Andrus Aljas, lisades, et augusti lõpul lõpetati ettevõttes suusakeppide tootmine ja seiskus spordikauba vahendustegevus.

'Reedel seiskub tootmistegevus suusavabrikus täielikult,' ütles Aljas. 'Lõpetatakse veel viimaseid lepingujärgseid tellimusi.'

Aljase sõnul on Viisnurgas tekkinud mõneti kummaline olukord, kus spordikaupade divisjoni töölised koondatakse, samal ajal kui mööblidivisjon otsib ajalehekuulutuse kaudu tööjõudu.

Kevadel likvideeris Viisnurk oma puidudivisjoni, koondades ühtekokku 170 töölist. Puidudivisjoni ostis Lehtpuutöötlemise AS. Müüki läheb ka seiskuv suusavabrik.

'Müügiläbirääkimised käivad, kuid midagi kindlat veel öelda ei saa,' rääkis Aljas. 'Kui ostja leitakse, vaevalt ta midagi muud peale spordikauba seal tootma hakkab. Sel juhul on suusavabriku endistel oskustöölistel jälle vanas vabrikus võimalik tööd saada.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing