SLÕL: Kuni 180 000 mobiiliomanikku võib vahetada operaatorit

28. oktoober 2004, 08:04

Eesti umbes 900 000 mobiiltelefoni kasutajast võib uuest aastast operaatorit vahetada peaaegu iga viies, arvavad eksperdid.

Radiolinja juhatuse esimees Sami Seppänen ütleb, et seda näitab ka Skandinaaviamaade kogemus, et numbriliikuvuse tekkel vahetab operaatorit 5-20 protsenti klientidest. Seppäneni arvates on vahetuse põhjusi kaks: hind ja teenindus, kirjutab SL Õhtuleht.

EMT on ennustanud, et 1. jaanuarist läheb liikuma iga kümnes operaatorite lepingulisest klientuurist, tuletab meelde firma pressiesindaja Kaja Pino. Tele 2 juhatuse esimees Üllar Jaaksoo ei taha ennustada: 'Riigist riiki on operaatorivahetajate hulk kõikuv olnud ja mitte kusagil pole see täpselt vastanud ennetavatele uuringutele,' ütleb Jaaksoo.

Uue operaatorina turule tuleva Bravocomi turundusdirektor Jaanus Lillenberg teab, et Soomes vahetas numbriliikumise käivitumisel neljandik inimestest operaatorit. Ta lisab, et Soomes tuli turule ka firma, kes pakkus kõiki võrgusiseseid kõnesid tasuta.

Kõik suuremad mobiilioperaatorid kinnitavad, et hinnasõda käib juba praegu, enne numbriliikumise teokssaamist.

Lillenberg leiab, et Tele 2 on selge hinnaliider. 'Tegemist on ju ühe Euroopa suurima telekomikontserniga. Nende jaoks pole probleem hinnaliidri staatust ka meil hoida,' arvab Lillenberg.

Tele 2 juht Jaaksoo ise ütleb, et hinnalahinguid on antud, antakse ja jäädaksegi andma. 'Ma arvan, et praegu on tulistamine juba päris tõsine,' leiab ta.

Lillenberg on kindel, et poole aasta pärast on Eestis kõnehinnad odavamad ja turg totaalselt muutunud. Turule tulevad ka firmad, kes pakuvad tasuta või väga odavaid kõnesid.

'Kuid väga madal hind saab tulla vaid kvaliteedi arvelt,' hindab Lillenberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing