EPL: kinnisvaraärimees jäi jäljetult kadunuks

29. oktoober 2004, 08:04

Politsei ja allilm otsivad kümnendat päeva taga kinnisvaraärimehest eraettevõtjat Erko Rohtmaad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tema kadumist seostatakse nii Riias pooleli oleva kümneid miljoneid maksva kinnisvaraprojekti kui ka isikliku eluga.

Soome suurfirma Omatalo Eesti esinduse Soome Maja üks juhte Erko Rohtmaa (29) jäi teadmata kadunuks 16. oktoobril, kui ta lahkus oma Tallinna kodust Toompeal. Kuigi Rohtmaa pidi järgmisel päeval sõitma Riiga, pole ta Eesti?Läti piiri ületanud. Tema pass ja ID kaart leiti kodust, samuti on alles nädalavahetusel Rohtmaa kasutuses olnud Nissani d?iip.

Viimane märk elusast Rohtmaast pärineb kadumise õhtust, kui ta kella seitsme paiku saatis sõbrale mobiiltelefoniga sõnumi. ?Kõige imelikum, et keegi ei oska enam pakkuda, miks ta kadunuks võis jääda,? ütles Rohtmaa õemees ja äripartner, Soome Maja juhatusse kuuluv Raju Söödor.

Kuigi algselt arvati mehe kadumise taga olevat ühe endise Linnuvabriku grupeeringu liikme kättemaks, kelle elukaaslasega Rohtmaal väidetavalt armusuhe oli, on see versioon pärast politsei poolt põhjalikku kontrollimist langenud teisejärguliseks.

Teise versioonina pakutakse Riias käivitamisel olevat suurt kinnisvaraprojekti, mille raames saavad uues elamurajoonis kodu kümned Läti pered. Projekti kogumaksumus küündib väidetavalt üle kahekümne miljoni krooni. Läti kinnisvaraturul aitab Rohtmaal tegutseda Pindi Kinnisvara sealne tütarettevõte, mille kaasomanik Rohtmaa Soome Maja tütarettevõtte Somu Maja kaudu on.

Kuna Rohtmaa salapärase kadumisega sattus ohtu ühe Eesti tuntud ärimehe suurinvesteering Riia kinnisvaraprojekti, on tänaseks kadunud mehe otsimisega hõivatud ka eradetektiivid ja allilm. Kopsakast vaevatasust hoolimata pole Rohtmaa saatusest õnnestunud saada tõsiseltvõetavat infot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing