Järjekordne tehnoloogia arendnduskeskus sai finantseerimislepingu

29. oktoober 2004, 11:38

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) uurimistööde läbiviimist 5,3 miljoni krooniga.

TFTAK on biotehnoloogia valdkonnas tegutsev tehnoloogia arenduskeskus. Arenduskeskuse uurimistööl on kaks eesmärki. Esimene neist on uurimistöö, mille tulemusi saab Eesti toiduainetetööstus kasutada tootmistehnoloogiate täiustamisel, et parandada toiduainete kvaliteeti, tervislikkust ja säilivust. Teine eesmärk on uute fermentatsioonitehnoloogiate arendus ning rakendus.
Biotehnoloogia funktsionaalsed lahendused toiduainetetööstuses võimaldavad pakkuda erinevate toitumisharjumustega inimestele individuaalselt sobivaid tervistavaid tooteid. Uuringute tulemused on vajalikud ka paljudele põllumajandussaadusi töötlevatele ettevõtetele.

TFTAK asutajateks on 6 ettevõtet ja Tallinna Tehnikaülikool. Ettevõtete seas on nii toiduainetootjad kui ka tehnoloogiate arendusfirmad.

TFTAK on juba teine tehnoloogia arenduskeskus, millega EAS on sõlminud finantseerimislepingu. Esimese tehnoloogia arenduskeskuse finantseerimislepingu sõlmis EAS käesoleva aasta 12. oktoobril OÜ ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskusega.

Süvauuringud toiduainete tehnoloogiate ja fermentatsiooniprotsesside alal on strateegilise tähtsusega Eesti konkurentsivõime suurendamiseks välisturgudel.

Tehnoloogia arenduskeskuste loomine on EASi Tehnoloogia Arenduskeskuste (TAK) programmi elluviimise tulemus. Programm avati EASi poolt taotlejatele 2003. aasta jaanuaris. Tehnoloogia arenduskeskuste põhitegevuseks on keskuse asutanud partneritele vajaliku teadus- ja arendustegevuse elluviimine, kusjuures erinevalt EASi teadus- ja arendustegevuse projektide toetamise programmist finantseeritakse siin riigi poolt ka alusuuringuid.

EAS on Eesti riikliku ettevõtluse tugisüsteemi üks suurimaid institutsioone pakkudes ettevõtjatele, teadusasutustele, avalikule ja kolmandale sektorile finantseerimistooteid, nõustamist, koostöövõimalusi ja koolitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing