Kapo jõuab Rakvere viljavarguse uurimisega lõpule

29. oktoober 2004, 15:12

Õhtuleht kirjutab, et kapo esitab täna Rakvere Viljasalvest varastatud vilja kriminaalasja materjali Viru ringkonnaprokurörile.

Prokuratuuri andmetel vaatab vanemprokurör Sirje Merilo seejärel kriminaalasja veel põhjalikult üle ja otsustab, kas saata asi kohtusse või on vaja veel midagi uurida.

Vilja riisumises on kahtluse all viis riigi reservvilja hoidnud Rakvere Viljasalve nõukogu liiget. Kaitsepolitsei teatel varastati salvest 13 307 tonni rukist ja 736 tonni nisu. Riigile tekitatud kahju suuruseks on nimetatud 27 miljonit krooni.

Viljavargus tuli avalikuks tänavu 16. märtsil, kui Rakvere Viljasalve nõukogu liige Vladimir Semjonov esitas ise kirjaliku ülestunnistuse.

Riigikontrolör Mihkel Oviiri sõnul peaks toimunu eest vastutama ka Eesti Viljasalve nõukogu liikmed Andres Varik, Marge Olju, Kurmet Müürsepp ja Ivar Sikk, kes ei kontrollinud viljavaru ja viljasalve juhatuse tööd piisava põhjalikkusega.

Paberitel olid kõik aruanded korras. Nõukogu premeeris viljasalve juhatajat Ago Sootsi veel jaanuaris tubli töö eest lisakuupalgaga ja minister Tiit Tammsaar omakorda nõukogu liikmeid.

Tammsaar astus skandaali pärast tagasi. Eesti Viljasalve nõukogu liikmed vahetati välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing