PM: inspektsioon nõuab kindlustusseltsidelt selgust

29. oktoober 2004, 08:18

Finantsinspektsioon nõuab, et kindlustusseltsid selgitaksid kliendile põhjalikumalt lepingutingimusi.

Finantsinspektsiooni hinnangul vajab elukindlustuslepingut sõlmiv inimene detailset informatsiooni lepingu tingimuste kohta, et vältida võimalikke hilisemaid arusaamatusi, kirjutab Postimees.

Sel eesmärgil on inspektsioon töötanud kindlustusseltside jaoks välja põhjaliku juhendi selle kohta, millist informatsiooni ja millisel viisil tuleb kliendile edastada.

«Eeldame, et juhendit täidetakse vaatamata sellele, et tegemist on soovitusliku dokumendiga,» ütles finantsinspektsiooni juhatuse liige Kaido Tropp. Inspektsiooni hinnangul vajab klient kindlustuslepingu kohta senisest enam teavet nii kindlustuslepingu sõlmimisel, selle kestuse ajal kui ka lepingu muutmisel.

«Oleme juhendi rakendamise poolt,» lausus AS Ühispanga Elukindlustus juhatuse liige Aira Tammemäe, kelle sõnul toob juhend kindlustusseltsidele kaasa senisest rohkem tööd. Klient saab edaspidi lepingut sõlmides kaasa rohkem pabereid.

«Klientidele muutuvad kindlustuslepingud, sealhulgas tasud kindlasti läbipaistvamaks,» ütles AS Hansa Elukindlustus juhatuse esimees Paavo Põld.

Inspektsioon usub, et juhendi jõustudes vähenevad juhtumid, kus klient sõlmib lepingu, mis tegelikult ei vasta tema ootustele ja vajadustele. Juhend jõustub 1. aprillil 2005.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing