Delfi avas täna uudse otsingumootori

02. november 2004, 12:56

Delfi tõi täna turule uue, eesti keele morfoloogiat toetava interneti otsimootori, mis võimaldab muuhulgas otsida kõigi Delfi uudiste seast.

Delfi Otsing toetab eesti, vene ja inglise keele morfoloogiat, mis tähendab, et otsides sõna mingis kindlas vormis, leitakse ka tulemused, kus sama sõna esineb teistes vormides. Näiteks otsides sõna 'toa', leitakse ka sõnad 'tuba', 'toast', 'tuppa' jne. Kogenumale kasutajale on Delfi Otsingus lisaks ka detailne veebiotsing.

'Leidsime, et on võimalik pakkuda olemasolevatest kvaliteetsemat teenust, orienteerudes rohkem kohalikule turule ja keelelistele iseärasustele,' ütles Delfi juhatuse esimees Ville Jehe.

Delfi Otsing pakub ka võimalust otsida Delfi uudistearhiivist, mis sisaldab viie aasta lähiajalugu. Seni puudus Eesti turul nii ülevaatlik uudisteotsing.

Ville Jehe sõnul oli koguinvesteering uue otsimootori loomiseks Eestis, Lätis ja Leedus viis miljonit krooni. Lähema paari aastaga loodame tänu sellele 20-25protsendilist reklaamimüügi kasvu, lisas ta.

Kaubamärki Delfi Otsing kasutav uus otsimootor ühendab veebikülgede, ärikontaktide, telefoninumbrite ja Delfi uudiste otsingu. Delfi avalehele integreeritud tasuta teenus on mõeldud nii eesti-, inglise- kui venekeelsetele kasutajatele.

Delfi mullune käive oli 26,5 mln kr. Balti riikides kuute portaali haldav Delfi kuulub Norra börsifirma Findexa gruppi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing