EPL: Sülearvuti kasutamiseks peab ametnik tegema eksami

03. november 2004, 07:56

Justiitsministeeriumi ametnikud peavad ministeeriumi sülearvuti kasutamiseks sooritama eksami, selgitamaks oma arvutikasutamise oskust.

Eksamit tegemata ametnik sülearvutit ei saa. Eksam koosneb kahest osast ja on enamasti praktiline. Esimene osa tuleneb rahvusvahelisest arvutikasutaja oskuseksamist, teine osa on seotud ministeeriumi arvutivõrgu ja e-posti programmi Outlook võimaluste kasutamisega, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Palju tähelepanu pööratakse eksami teises pooles ka ministeeriumi ning selle valitsemisala andmeturbe üldaluste ning asutuse andmeturbe eeskirja tundmisele ning rakendamise oskusele, kontrollitakse inimese põhiteadmisi sülearvutist ja selles olevast tarkvarast,? ütles ministeeriumi pressiesindaja Kristi Künnapas.

Eksami esimene osa kontrollib oskust orienteeruda arvuti töölaual. Eksamineeritav peab oskama töötada failide ja kaustadega ning teadma, kuidas neid kopeerida, liigutada ja kustutada. Lisaks tuleb tõestada operatsioonisüsteemi otsinguvahendite, lihtsa tekstiredaktori ja printimise võimaluste kasutamise oskust.

Teine osa on seotud Outlookiga, lisaks on seal valikvastustega test selgitamaks, kui hästi tunneb ametnik turvanõudeid. Arvutieksamit nõutakse tänavu mai lõpust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing