Konverents: Analüütikud soovitavad investeerida farmaatsiasektorisse

03. november 2004, 16:48

Investeerimiskonverentsi foorumil ?Investeerimistrendid 2005? osalenud analüütikud soovitavad järgmisel aastal investeerida eelkõige farmaatsiasektorisse.

Regioonidest hindavad analüütikudtikud jätkuvalt kõrgelt Ida-Euroopat ja Venemaad, teatasid täna täna Rotermanni Soolalaos toimuva investeerimiskonverentsi korraldajad.

Hansa Investeerimisfondide pensionifondide juhi Robert Kiti hinnangul on lähitulevikus investeeringute mõttes kõige perspektiivikamad farmaatsia, samuti tooraine, maavarad ja nendega seotud riigid. ?Kujundlikult võiks öelda, et kunagistest inetutest pardipoegadest on saanud luiged. Näitena maavarariigid Austraalia ja Kanada ? investeeringud sinna kolm aastat tagasi toonuks meile täna Ameerika turult olulisemalt suurema tootluse. Ka Venemaa on maavarariik, mille suunas soovitan kindlasti vaadata. Ida-Euroopal on lähiperspektiivis suuri eeliseid, sest globaalses majanduses on suurenenud kulud toorainetele, mis omakorda survestab majanduskasvu ja inflatsiooni.?

Ka Vahur Madisson Ühispangast ning Aari Stalde Sampost hindasid Ida-Euroopa väljavaateid globaalses kontekstis jätkuvalt väga headeks ja soovitasid investeerimisel panustada eelkõige farmaatsiasektorisse, mis on selles regioonis hästi arenenud ning konkurentsivõimeline. Ida-Euroopa regiooni suhtes jäi skeptiliseks vaid tuntud Soome investor Kim Lindström, kelle sõnul võivad ootused ja lootused võõraste turgude suhtes olla liiga kõrged.

Kindlasti ei soovita spetsialistid investeerimisotsuste tegemisel hetkemoega mõtlematult kaasa minna. ?Tuleks kasutada eelkõige tervet talupojamõistust. Nõudlus on alati olemas nende toodete ja teenuste järele, mis efektiivistavad majandust,? kommenteeris Robert Kitt.

Investeerimiskonverentsi korraldavad investeerimis- ja majandusajakiri Profit ja Hansa Investeerimisfondid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing