Konverents: Neivelti hinnangul on talupoja mõistus investeerimisel olulisim

03. november 2004, 14:31

Hansapanga Grupi juhi Indrek Neivelti hinnangul on praegusel hetkel investeerimises märki tabada raskem kui kümme aastat tagasi, kuid samas pole see võimatu.

Täna Rotermanni Soolalaos toimuva investeerimiskonverentsi korraldajate teatel soovitas Neivelt investeerimisel eelistada aktsiafonde üksikaktsiatele ja jälgida ka väikeettevõtete tegevust. ?Väiksemad ettevõtted on paindlikumad ja nende kasvupotentsiaal on tunduvalt suurem,? kinnitas ta.

Igasugustesse soovitustesse tuleks Neivelti sõnul suhtuda ?talupoja? mõistusega ehk koguda infot nii ettevõtte, selle juhtkonna kui ka majandusharu kohta ning suhtuda kriitiliselt kõiksugustesse soovitustesse. ?Kontrollida ja analüüsida tuleks eelkõige äriidee paikapidavust,? soovitas ta.

Neivelti hinnangul loovad uusi võimalusi investeeringuteks hetkel maailmaturul toimuvad muutused. Üheks selliseks on nafta hinna kiire kasv, mis võib kaasa tuua rikkuse ümberjaotumise. ?Näiteks peavad ameeriklased tuleval aastal maksma kütuse eest 40 miljardit dollarit rohkem, samas kui Venemaa sissetulekud kasvavad nafta arvelt 27 miljardi dollari võrra. Eestil on seejuures väga hea geograafiline positsioon ? meie naabril, kes kasutab siinseid sadamaid, on olemas nafta ning seeläbi avanevad ka Eestile mitmed võimalused investeerimiseks,? kinnitas ta.

Investeerimiskonverentsi korraldavad investeerimis- ja majandusajakiri Profit ja Hansa Investeerimisfondid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing