PM: Põlva Mumuu pürib odavpiima tiitlile

03. november 2004, 08:02

Ainsa suurtööstusena hinnatõusust loobunud Põlva Mumuu piim troonib praegu odavaima piimamüüja toolil, hinnaralli algatanud Tere piim on Tallinna kalleim.

Eesti piimatööstuste otsus tõsta alates novembrist joogipiima hinda kuni üks kroon liitri kohta põhjustas kauplustes pakutavate piimatoodete osas suure hinnaerinevuse. Tallinna kauplustes ja turgudel erinesid eile liitrise piimapaki hinnad sõltuvalt tootjast ja pakendist poolteist kuni neli krooni, kirjutab Postimees.

Kui kõige odavama kilepiima liitri hind algas kauplustes veidi vähem kui kuuest kroonist, siis kalleima sama rasvasusega kilepiima paki eest tuli eile välja käia koguni kaheksa krooni. Piimatootjate sõnul puudutas hinnatõus lisaks joogipiimale ka hapupiima, kohupiima, rõõska koort ja hapukoort.

Piimahinna otsustas jätta erinevalt teistest Eesti piimatööstustest endisele tasemele vaid põhiliselt välisturule tootev AS Põlva Piim.

«Eestisse toodame vaid 20 protsenti toodangust,» rääkis ASi Põlva Piim juht Aivar Häelm. «Meie peame oma varasematest lubadustest kinni, mis tähendab, et tarbija jaoks piima hind tõusnud ei ole,» kinnitas Häelm, kelle sõnul püüavad ettevõtted saada siseturul nii kõrget hinda kui võimalik.

Tallinna Piimatööstuse juht Kadi Lambot kinnitas, et praegusel hetkel nende ettevõte hinnatõusu otsust ei kahetse.

«Peame muidugi oma konkurente jälgima,» lisas Lambot. «Käisin eile kauplustes ja nägin, et paljud Tallinna Piimatööstuse toodete hinnad ei olegi veel muutunud.»

Just suurtel kaubanduskettidel võtab tema sõnul aega, et hinnatase paika saada. «Pilt hindade osas on praegu veel segane,» märkis Lambot.

Tallinna Piimatööstus teatas kavast tõsta joogipiima hinda oktoobri keskel. Hinnatõusuga lubas ühineda ka Valio Eesti Laeva meierei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing