Investor Toomas käis Soome börsigurult teadmisi ammutamas

Raivo Sormunen 05. november 2004, 00:00

Üleeile Tallinnas ajakirja Profit korraldatud investeerimiskonverentsil esinenud Lindström omab kolmekümne viie aastast investeerimiskogemust, ta on teinud tuhandeid tehinguid. Toomasele meeldis esineja investeerimisfilosoofia ja ellusuhtumine. Investeerimisspetsialist otsib mõõdukas tempos kasvavaid ettevõtteid, mille rahavoog on tugev ning mille dividendid pidevalt kasvavad. Järgmisena määrab ta, mis hinnaga ettevõtte aktsiaid osta ning mis hinnaga müüa. Lindströmi sõnul tekivad kõige paremad ostuvõimalused tavaliselt siis, kui turul valitseb mõõn, investorid on paanikas ja aktsiad on põhjendamatult madalale kukkunud. Aktsiahinnad panevad ju paika ikkagi inimesed, kel meeldib nii tõusu- kui ka mõõnaperioodidel üle reageerida. Pärast Teist maailmasõda on Helsingi börsil olnud kolm suurt kriisi: naftakriis seitsmekümnendatel, Soome nn lama üheksakümnendate alguses ja 21. sajandi alguse tehnoloogiasektori mull. Need on pakkunud ka Soomes väga häid ostukohti.

Lindström ostab aktsiaid osade kaupa, et keskmist ostuhinda alla viia. Lisaks soovitab Lindström tegutseda koduturul, sest kohalikul on eelised välisinvestori ees ? esiteks oskab ta kohalikku keelt ja teiseks on tal kodubörsil vähem konkurente. Seda just nende aktsiate osas, mis ei ole välisinvestorite hulgas populaarsed. Toomas leidis, et erinevalt pooltteist sada ettevõtet hõlmavast Helsingi börsist on Tallinna börsil Lindströmi strateegiat raske (igav) järgida.

Meeldiva üllatuse pakkus investor Toomasele investeerimisguru aktsiaportfelli tutvustus. Nimelt kuuluvad Lindströmi kümne suurima investeeringu hulka ka kõik Toomase Soome-investeeringud.

Möödunud kuul paigutas investor Toomas ühe tuttava finantsjuhi soovitusel osa oma vabalt seisvast rahast Hansa Intressifondi, ostes 472 osakut hinnaga 137,53 krooni. Kuna üleeilseks oli osak 137,78 kroonini tõusnud, saaks Toomas tehingutasud maha arvestades juba kerge plussi (78 krooni).

Viimasel kuul liikusid väga hästi kvartalitulemused avaldanud Hansapanga ja Nokia aktsia, neutraalselt aga Tulikivi ja Norma aktsia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing