Andris Feldmanis • 4. november 2004 kell 22:00

Valmis Tallinna külje all asuv Jüri tehnopark

Poolteist aastat kestnud arendustööde käigus investeeris tehnopargi arendaja, Eesti kapitalil põhinev AS Kodu Grupp, ligi 50 mln krooni, millega rajati 37 hektari suurune tööstus- ja ärihoonete ala.

Tänase seisuga on tehnopargi 42 krundist müüdud ligi veerand, broneeritud on seitse. Nende kruntide ruutmeetri hind algab 390 kroonist, suuruselt jäävad need 2700 ja 16 000 ruutmeetri vahemiku.

ASi Kodu Grupp juhatuse liige Margus Haud ei soostunud eile siiski veel avaldama, kellega on lepingud sõlmitud. Ta avaldas vaid, et tegemist on nii kohalike kui ka välismaa ettevõtetega. ?Tänase seisuga on rohkem kohalikke,? lisas ta.

Peale kruntide müügi pakub Jüri Tehnopark lao- ja tootmishooneid ka rendiks ning paralleelselt tehnopargiga loovad arendajad ka elamisvõimaluse ligikaudu 200 perele.

?Mul on siiralt hea meel, et Rae valda tekib 1000 uut töökohta,? sõnas Rae valla vallavanem Raivo Uukkivi.

Oluliseks pidas Margus Haud Jüri Tehnopargi juures seda, et see on algusest peale kavandatud, planeeritud ja ehitatud tehnopargiks vastandina näiteks vanematele tööstuskompleksidele, mida tuleb kohandada.

Eeliseks konkurentide ees on tema sõnul veel väga hea asukoht. Tallinna kesklinn, lennujaam ja põhimaanteed on tehnopargist 10 sõiduminuti kaugusel, Muuga ja Paldiski sadamani on 30 minutit.

Kommenteerides üldist olukorda Eesti tööstusparkide turul ütles Haud, et ruumi veel on. ?Üldiselt ma arvan, et veel on ruumi järgmiseks viieks aastaks,? sõnas ta.

Hetkel kuum