Maailma elanikkond peab olulisimaks vaesuse ja näljahädade likvideerimist

Liis Kängsepp 05. november 2004, 10:53

Suvel ligi 60 riigis läbiviidud Voice of People uuringu kohaselt peab maailma elanikkond kõige olulisemaks eesmärgiks vaesuse ja näljahädade likvideerimist.

Sellega nõustuvad ligi neli inimest kümnest (44% nende riikide elanikkonnast, kus uuring läbi viidi). Vaesuse vastu võitlemist peetakse prioriteediks kõigis maailma regioonides ning peaaegu kõigis 60 riigis.

Maailma elanikkond tähtsustab veel: rahvusvahelise koostöö edendamist, et aidata vaesemaid ja vähemarenenud riike; keskkonna jätkusuutlikkuse tagamist; võitlemist AIDS-i/HIV ja muude haiguste vastu; kõigile inimestele vähemalt alghariduse tagamist.

Siinkohal ilmnevad ka erisused maailma regioonide ja riikide tasandil: nii näiteks peetakse Aafrikas oluliseks võitlust AIDS-i ja HIV viiruse vastu (22% elanikest), Aasia Vaikse Ookeani piirkonna riikides keskkonna jätkusuutlikkuse tagamist (21% elanikest) ning Põhja-Ameerikas alghariduse tagamist (19% elanikest).

Kui Kesk- ja Ida-Euroopa regioon ei eristu AIDS-i ja HIV viiruse vastase võitluse tähtsustamiselt oluliselt teistest regioonidest, siis mõningate selle piirkonna riikide elanike jaoks on see keskmisest olulisemaks eesmärgiks. Nende hulka kuulub ka Eesti, kus üks viiest inimesest (22%) peab seda väga oluliseks. Samamoodi arvavad ka 26% Ukraina ning 20% Leedu elanikest.

Vaesuse ja nälja likvideerimist tähtsustavad 26% Eesti elanikest ning keskkonna jätkusuutlikkuse tagamist 12% elanikest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing