Õlletootjad: lubame reklaame piirata vabatahtlikult

05. november 2004, 12:49

Eesti Õlletootjate Liit teatas, et tahab reklaame piirata vabatahtlikult, mida lubavad teha kõik õlletootjad.

Selleks pakuvad õlletootjad, et allkirjastavad vabatahtlikult eetikakoodeksi, millega võtavad täiendavaid kohustusi. Õllereklaam ei ole täielikult keelustatud mitte üheski Euroopa Liidu riigis, kuid kinnitame tahet ja vastutusvõimet, et reklaami piirama hakata, seisab tööstuste ühises pressiteates.

Eetikakoodeksi kohaselt loobuvad Eesti õlletootjad üle 8% kangusega õlle reklaamist, valivad reklaamidesse modelle alates 23 eluaastast ning väldivad tarbijakampaaniaid, kus on auhinnaks saab tasuta alkoholi. Õlut ei seostata reklaamis sotsiaalse ega sportliku eduga, samuti ei suunata reklaami rasedatele. Tootjad lubavad, et ei kasuta alaealistega seotud sümboleid ega iidoleid, ei halvusta kainust ning ei osale reklaamijana alaealiste üritustel. Lisaks kohustuvad tootjad toetama vähemalt üht alkoholiennetuse kampaaniat aastas.

? Probleem, mille vastu peab võitlema, on alkoholi kuritarvitamine, mitte täisealise inimese mõõdukas ja kultuurne tarbimine, mida eetiline reklaam aitab kujundada,? ütles Eesti Õlletootjate Liidu juhatuse liige Cardo Remmel. Eetikakoodeksiga väldivad tootjad õllede reklaamimist alkoholi kuritarvitamiseks ning alaealistele.

Reklaamide vastavust eetikakoodeksile hakkab hindama aukohus, kuhu kuuluvad nii alkoholitemaatika eksperdid riigiasutustest kui ka mittetulundusühingutest. Reklaami võib aukohtule menetleda anda igaüks, kes esitab vastava kirjaliku avalduse.

?Nii riigile kui ka tavakodanikele on see tunduvalt operatiivsem ja vähem kulukam viis reklaame eetilisena hoida,? ütles Eesti Õlletootjate Liidu juhatuse liige Tarmo Noop. Tema hinnangul pärsib karmide keeldude ja käskude maailm tootjate tahet ise ühiskonna heaks midagi ära teha ning võitlus turu pärast taandub vaid alkohoolse joogi hinnale.

Varem on tootjate vabatahtlik eetikakoodeks Euroopa riikides oma efektiivsust näidanud. Eestis on eetikakoodeksi idee uuenduslik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing