PM: Tallinn tõstab uuel aastal bussipileti hinda

05. november 2004, 08:05

Tallinna uus võimuliit kaotab jaanuaris ära elukohast sõltuvad erinevad ühistranspordi piletihinnad, mis kergitab hinda pealinlaste ja harjumaalaste jaoks.

Kui praegu maksab näiteks 30 päeva ID-pilet tallinlastele ja harjumaalastele 200 krooni ning väljaspool seda piirkonda elavatele inimestele 350 krooni, siis jaanuarist hakkab kehtima kõigile võrdne 220kroonine hind, kirjutab Postimees.

Respublikaanist Tallinna abilinnapea Kaupo Reede sõnul tõusevad pealinlaste jaoks samalaadselt ka teiste perioodipiletite hinnad, kuid ei soostunud eile veel täpseid numbreid nimetama.

«Asjaolule, et inimesele tema elukoha alusel soodsama hinnaga teenuse võimaldamine on põhiseaduse vastane, juhtis tähelepanu ka õiguskantsler Allar Jõks,» märkis Reede. «Oleme õiguskantsleriga ühte meelt ning leiame, et seadus on kõigile üks.»

Reede sõnul pole siiski mingit põhjust loobuda praeguseks sissetöötatud ID-kaardi põhisest piletisüsteemist. Uuel aastal ei kao kuhugi ka paberist sõidukaardid, kuid nende hind hakkab tema sõnul olema kõrgem kui samaväärsete ID-piletite maksumus.

Eile õhtul teatas Tartu linnavolikogu, et bussipiletite hinnad tõusevad uuest aastast ka Tartus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing