Kvaliteeditunnistusega tunnustatud logistikafirmade arv kasvab

ÄP 09. november 2004, 00:00

Oktoobris väljastas Det Norske Veritas Balti Logistika OÜ-le kvaliteedisertifikaadi, millega kinnitatakse firma tegevus kvaliteedijuhtimissüsteemi ISO 9001:2000 standardi nõuetele vastavaks.

Sertifitseeritud süsteem on loodud rahvusvaheliste transporditeenuste ja logistikalahenduste pakkumiseks, et oleks tagatud kõrge äriteeninduse kvaliteet.

Balti Logistika OÜ juhataja Vallo Arumäe sõnul tekkis kvaliteedijuhtimissüsteemi loomise vajadus seoses ettevõtte kiire kasvuga viimaste aastate jooksul.

Lisaks nimetatud Balti Logistikale tegutseb Eestis 16 logistika-transpordifirmat, millele on väljastatud kvaliteedisertifikaat, sertifitseeritud firmade arv on viimase aasta jooksul paari ettevõtte võrra kasvanud.

Kevadel lennufirma SAS poolt parimaks kaubakäsitlejaks valitud firma Cargo Handling juhataja Janek Popell leidis, et kvaliteedisüsteem on vajalik, et süstematiseerida ja arendada ettevõtte tegevust, samuti on kvaliteedisüsteemi olemasolu usalduse ja professionaalsuse tundemärk. See kehtib eriti välispartnerite puhul.

Enim levinud on ISO-nimeline kvaliteedistandard.

ISO 9000 standardite määratluse kohaselt tähendab kvaliteedijuhtimine toodete kvaliteeditaseme suunamist. Lisaks toodete lõppkontrollile on kvaliteedijuhtimine seotud rohkem vältivate tegevustega.

Vaata ka www.eaq.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing