Moodulseinad ? mugav ja tänapäevane lahendus kontoris

Ketlin Priilinn 10. november 2004, 00:00

Wallenium Vaheseinade müügijuhi Sparry Kivilo arvates on moodulseinad funktsionaalsed ja praktilised eriti seetõttu, et moodulite abil on võimalik ruume kiiresti ümber planeerida väikse aja- ja ressursikuluga.

?Seinamoodulid on valmis ehitatud ja pannakse kokku nagu lego,? selgitab Kivilo. ?Näiteks firma kolimise korral saavad nad oma seinad kaasa võtta ja neid uues hoones taas kasutada. Tavaseinad jäävad oma kohale hoolimata sellest, et hoone uus rentnik ei pruugi neid tahta ning juhul kui talle lahendus ei sobi, peab ta nende lammutamiseks ja ehitamiseks ette võtma suurema ehitustöö.?

Kivilo sõnul iseloomustab moodulseinu mobiilsus ning ajasäästlikkus.

?Kui ehitaja hakkab tavaseina ehitama, on tema töö juures koos veel maalrid, elektrikud, põrandakatete paigaldajad ja teised,? ütleb Kivilo. ?Moodulseinte kasutamise korral on seda häirivat sagimist palju vähem sest moodulseinad võib paigaldada kõige viimasena just enne mööbli paigaldust.?

Moodulseinte helipidavuse kohta leiab Kivilo, et see pannakse paika mooduli sisuga, klaasmoodulile annab helipidavuse klaas.

?Objektidel määrab helipidavuse ära sisekujundaja koos kliendiga: kui soovitakse, et peab olema näiteks 40 dB, siis vastavalt ka teeme,? selgitab Kivilo. ?Tavakontoris on see üldjuhul 30 dB, tõlkekabiinides ja nõupidamiste ruumides rohkem.?

ASi Koger & Partnerid objektijuhi Valdur Raudjala sõnul võimaldab moodulseinte kasutamine rakendada kõikvõimalikke eri värvi ja faktuuri suuri klaaspindu, puitu jm taolisi materjale sisekujunduslike ja funktsionaalsete ülesannete lahendamisel.

?Helipidavuse vajadust ja võimalusi tuleb ilmselt käsitleda iga konkreetse interjööri vajadustest lähtudes,? arvab Raudjalg. ?Eesmärk pühendab valikud ja selles aspektis peab tarnija-tootja pakkuma ja garanteerima nõutud välimusele, parameetritele ja hinnale vastava konstruktsiooni. Kallite ja ilusate lahenduste leidmine on reeglina tunduvalt lihtsam kui ökonoomsete ja maitsekate, ehkki see ei pruugi ka alati täielikult õnnestuda.?

OÜ Hanomeri tegevjuht Martin Koot selgitab, et moodulseinte helipidavuse kõige otsesemaks määravaks teguriks on klaasi valik.

?Erinevatele klaasidele ja klaaspakettidele on tootja määranud erinevad helipidavuslikud väärtused, millest tuleb lähtuda ka moodulseinte komplekteerimisel,? ütleb Koot. ?Paigaldusel kasutatakse erinevaid tihendeid moodulite ühenduskohtades, mille mark ja arv sõltub paljuski nõutavast helipidavusest.?

Koot leiab, et loomulikult saab helikindlusest rääkida ainult siis, kui moodulid on maast laeni ja ka ümbritsevad konstruktsioonid on ehitatud vastavale seinale esitatud helipidavusnõuet silmas pidades.

?Isoleerida tuleb nii ruume läbivad ventilatsioonid ehk mürasummutid kui ka näiteks ripplaepealsed,? selgitab Koot. ?Meie peamine spetsialiteet on helipidavad voldik- ja siirdeseinad, mis tegelikult muudavad ruumi suhteliselt ratsionaalselt kasutatavaks ning pakuvad helikindlust kuni 50 dB.?

Kalevi uude kontorisse on paigutatud Walleniumi vaheseinad. Valisime need seinad eelkõige just ruumikujunduslikul eesmärgil, kuna teatavasti on klaasmoodulitega võimalik ruumi tunduvalt avaramaks ja õhulisemaks muuta.

Seda enam, et meie kontoripind on lisaks küllaltki suur ja selle aknad paiknevad samuti ainult kolmes välisseinas.

Moodulseinte helipidavust on aga siiski suhteliselt raske kommenteerida, kuna osa meie kontori vaheseinu on pealt lahti.

Teine osa seinu on küll laeni kinni ehitatud, kuid siin vähendab helipidavust omajagu helisid küllalt hästi edasiandev plekklagi.

Moodulseinte eeliseks on aga kindlasti see, et seinu ringi tõstes saab ruumi alati äärmiselt kerge vaevaga ja paindlikult ümber kujundada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing