Krista Taim • 9. november 2004 kell 14:16

Tartu peibutab kingitustega elanikuks registreerima

Linnavalitsus plaanib aasta lõpus korraldada kampaania, millega kutsutakse Tartus elavaid inimesi üles end rahvastikuregistris kirja panema.

Kampaania käigus Tartu elanikuks registreerujad saavad kingituseks 975-kroonise kinkekaardi Aura veekeskuselt, Vanemuise teatrilt ja kontserdimajalt või raamatukaupluselt, teatas linnavalitus.

'Tartu kui Baltimaade vanim linn tervitab oma uusi kodanikke 975-kroonise kingitusega, sest 2005. aastal möödub Tartu esmamainimisest just nii palju aastaid,' sõnas abilinnapea Sven Illing.

Kinkekaartide valimisel oli eesmärgiks toetada kultuuriüritustel käimist, raamatute ostmist ja tervisesporti. Hetkel käivad kinkekaartide pakkujatega läbirääkimised ja on võimalik, et pakkujate ring muutub või laieneb.

Eelmisel sügisel vastu võetud õppetoetuse seaduse tõttu on mitu tuhat üliõpilast registreerinud oma elukoha mujale, sest seaduse järgi makstakse 400-kroonist sõidutoetust ainult tudengitele, kelle elukoht ei ole õppekoha omavalitsuses või sellega piirnevas omavalitsuses.

Tartu linna arvates soodustab riik sellise seadusesättega andma üliõpilast valeinfot oma tegeliku elukoha kohta. Praegu on Tartus 11 042 päevase õppe üliõpilast, kes ei ole ametlikult Tartu elanikud.

Tartus on tänase seisuga 99 192 elanikku. Tuhandete üliõpilaste väljavool vähendab mitmete miljonite võrra riigieelarveliste eraldiste suurust Tartu linnale, sest aluseks võetakse rahavastikuregistris registreeritud elanike arv.

Hetkel kuum