ASi Tarbus juht kahtleb rööbasbussi tasuvuses Lõuna-Eestis

10. november 2004, 13:10

Idee panna Lõuna-Eestis liikuma rööbasbussid nõuab väga põhjalikku majanduslikku kalkulatsiooni, ütles bussifirma ASi Tarbus juhatuse esimees Valter Keis.

?Rööbasbusside kasutamine oleks rentaabel ilmselt vaid Tallinna lähedal,? kommenteeris Keis Jõgeva maavanema Aivar Koka ideed käivitada rööbasbussiliiklus kogu Lõuna-Eestis.

Idee autorite esialgsete prognooside järgi on rööbastranspordi kasutamine mõistlik, kui inimeste arv tunnis mingil lõigul on vähemalt 300 inimest.

Valter Keis pidas seda numbrit näiteks Jõgeva ja Tartu suunal liiga optimistlikuks. ?See on kuus suurt bussitäit rahvast,? arvutas Keis. ?Selline reisijatehulk ei tundu reaalne.?

Keisi sõnul on kõige olulisem see, et igal kodanikul oleks ühistransport kättesaadav. ?Bussiliiklus ei kao ära, sest neid kohti, kust raudtee läbi läheb, ei ole väga palju,? seletas Keis. ?Pealegi ei saa reisijatevedu raudteel olla kunagi nii sage, kui on bussiliiklus.?

Tarbus teeb bussisõite peamiselt Tartu maakonnas. Üks väheseid marsruute, kus Tarbuse oma kattuks peaaegu täielikult rööbasbussi marsruudiga, on Tartu-Elva liin. Praegu väljuvad Tarbuse bussid Tartust Elvasse umbes iga tunni tagant.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing