Eesti valitsus kiidab heaks Euroopa Komisjoni koosseisu

10. november 2004, 13:48

Valitsuse homsel istungil on kavas heaks kiita ELi Nõukogu 4. novembri 2004 otsuse eelnõu, millega nimetatakse ametisse Euroopa Komisjoni president ja liikmed.

27. oktoobril 2004. a Euroopa Parlamendis toimuma pidanud hääletus komisjoni kinnitamiseks jäeti ära, kuna komisjoni presidendikandidaat José Manuel Dur?o Barroso loobus komisjoni koosseisu esitamisest parlamendile heaks kiitmiseks. 4. novembril esitas Barroso Euroopa Ülemkogu istungil kinnitamiseks volinike uue, kohendatud nimekirja, kus on välja vahetatud kaks kandidaati: õiguse, vabaduse ja turvalisuse volinikukandidaat ning maksukorralduse ja tolliliidu volinikukandidaat.

Itaalia nimetas oma uueks kandidaadiks praeguse välisministri Franco Frattini, Läti valitsus otsustas esitada uueks kandidaadiks praeguse Läti voliniku Sandra Kalniete kabinetiülema Andris Piebalgsi (endine Läti haridusminister, Seimi saadik, rahandusminister, suursaadik Eestis ja hiljem Euroopa Liidu juures ning enne kabinetiülemaks siirdumist Euroopa Liidu asekantsler Läti välisministeeriumis).

Vahetatud on ka kaks portfelli: Läti uus kandidaat saab energeetika valdkonna ning Laszlo Kovacsile läheb maksukorralduse ja tolliliidu portfell. Uue komisjoni volitused algavad siis, kui nõukogu on selle liikmed ametisse nimetanud ja lõpevad 31. oktoobril 2009. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing