Estmilk ja Agro Piim lähevad Vene kapitali kätte

10. november 2004, 13:55

Vene kapitalil rajanev Nutritec Grupp teatas OÜ Estmilk Production ja ASi Agro Piim omandamisest.

Nutritec Grupp on suurim SRÜ lastetoitude ja piimapulbri tootjaid, üks juhtivatest Vene Föderatsiooni täispiimatoodete, või ja juustu tootjatest.

Gruppi kuulub 10 tööstusettevõtet, kelle üldine piima ümbertöötlemise maht on üle 2200 tonni päevas. Grupil on oma piimaühistu Vologodski oblastis. Nutritec Grupi konsolideeritud müügikäive 2004. aastal on USD 170M. Viimasel kolmel aastal on konsolideeritud käibe keskmine kasvutempo olnud rohkem kui 45%. Grupi emaettevõtteks on OAO Nutrinvestholding. Grupi peakorter asub Moskvas.

Nutritec Grupi eelisarendatud valdkonnaks on kõrgkvaliteetsed raviva otstarbega piimatooted. Antud valdkonda on ettevõte teinud suuremahulisi investeeringuid ehitades 2002 aastal spetsiaalse tehase. Nutritec Grupis on olemas ka meditsiiniliste uuringute arenduskeskus.

OÜ Estmilk Production on üks kaasaegsetematest ettevõtetest Eestis, mis toodab kõiki piimapulbri liike, täispiimatooteid ja võid. Ettevõte on võimeline ümber töötlema kuni 400 tonni piima ööpäevas. Ettevõte annab tööd ligi 90 inimesele Raplas ja ostab sisse piima 15-lt ühistult kõikidest Eesti piirkondadest. Käesoleva hetkeni töötles tehas ümber vaid ligi 180 tonni piima ööpäevas, mis oli tingitud pankrotist väljumise protsessist, piima sisseostuks vajalike käibevahendite puudumisest ja nõrgast jaotuskanalite baasist. Nutritec Grupi tulemine OÜ Estmilk Production strateegiliseks investoriks võimaldab ettevõttel saavutada uue arengutaseme, kindlustab piima ümbertöötlemise tehase täisvõimsusel ja laiendab oluliselt võimalusi toodete turustamisel.


AS Agro Piim tegutseb ühistuna, mis koosneb kuuest põllumajandusettevõttest, kelle peamiseks tegevusalaks on piimatootmine. Ühistusse kuuluvad ettevõtted omavad kokku ligi 8000 lehma. Põllumajandusettevõte omanduses on maad üle 13000 ha. Kvaliteetse piimabaasi omandamine võimaldab Nutritec Grupil varustada OÜ-d Estmilk Production stabiilse toorpiima kogusega. Agro Piim ühistusse kuuluvate põllumajandusettevõtete töötajate jaoks tähendab Nutritec Grupi tulek stabiilsust, piima müügi käibekasvu ja garanteeritud töö olemasolu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing