Ülo Toomsalu • 10. november 2004 kell 5:57

EPL: Tartu ülikool toob majandusõppe pealinlaste juurde

Majandusteaduskonna dekaani Jüri Sepa sõnul on Tartus juba mitu aastat kaalutud õppe laiendamist Tallinna ning nüüd on aeg astuda järgmine samm.

?Sisekaitseakadeemiaga koostöös otsustasime tõesti avada Tallinnas ärijuhtimise magistriõppe finantsjuhtimise erialal oma õppekava alusel ja sisekaitseakadeemia logistilisel toel,? ütles Sepp Eesti Päevalehele.

Nii avab ülikool esialgu 30 finantsjuhtimise magistrikohta, mille tarvis Tartu ülikooli õppejõud nädalavahetuseti pealinna sõitma hakkavad.

Lisaks nendele avab Tartu ülikool koostöös sisekaitseakadeemia finantskolled?iga sügisel maksundusele ja tollivaldkonnale spetsialiseerunud magistriprogrammi 30 inimesele.

?Tulles lähemale meie potentsiaalsetele klientidele, arvan, et on olemas sihtgrupp, kes võiks olla huvitatud sellest, et mitte sõita Tartusse ja nii Tartu ülikoolis õppida, vaid meie õppijate seast pooled on niigi Tallinnast,? lisas ta.

Sepa sõnul ei ole õppe laiendamine Tallinna seotud kahe linna rivaalitsemisega, mis pärast Tallinna ülikooli idee valitsuses heaks kiitmist uue hoo on saanud.

Hetkel kuum