Kristina Traks • 11. november 2004 kell 22:00

Estmilki uus omanik lubab aastakäivet 600 miljonit krooni

?Meil on detailne äriplaan, kuidas seda ettevõtet arendada, eelkõige just lastetoitude tootmist,? sõnas Nutritec Groupi üks omanikke Georgi Sa?inov eile pressikonverentsil. ?Plaan on ettevõttesse järgmisel aastal investeerida 6,3 miljonit eurot (ligi 100 mln krooni ? toim.) ja pärast seda ettevõtte tootmismahtu kahekordistada.?

Pärast investeeringuid peaks Raplas asuv tehas hakkama päevas töötlema 500 tonni piima. See on rohkem kui Estmilki eelkäija Rapla Dairy nüüdseks kriminaalsüüdistust ootav omanik Yagub Haidary oma julgemateski plaanides oskas ette näha. Kui Eestist 500 tonni piima päevas kokku osta ei õnnestu, lubab Sa?inov hakata piima importima Lätist, Leedust ja Venemaalt.

Uute omanike nägemuse järgi peaks Estmilki järgmise aasta müügitulu olema 600 ja ärikasum 72,6 miljonit krooni. Eelmise aasta kevadest tegutseva Estmilki esimene tegevusaasta netokäive oli 101 ja kahjum 2,5 miljonit krooni, tänavu tuleb ettevõtte käive 300 miljoni krooni kanti.

Eesti suuremate piimatööstuste hulka kuuluva ühistu E-Piim juht Jaanus Murakas sõnas, et suure rahaga saavad Estmilki uued omanikud teha mida iganes. ?Eesti piimatootjad toodavad lähiajal meile pandud kvoodi täis ja rohkem nad piima toota ei tohi,? ütles Murakas. ?Siis on võimalus endale nii suur kogus piima kindlustada, nagu Estmilk plaanib, vaid suure raha abil ? tootjaid üle makstes.?

Georgi Sa?inovi sõnul huvitab Nutriteci Balti riikide lastetoitude turg, kuid samuti Estmilki ekspordikanalid Iraaki, Iraani, Al?eeriasse jne. Oluline ?rosin? Estmilki omandamise juures oli ka koos piimatööstusega ostetud AS Agro Piim, millele kuulub Eesti kuus suuremat piimafarmi.

Nutritec Group on omanike sõnul Venemaa suuruselt kolmas piimatöötleja, olles spetsialiseerunud lastetoitude, või ja piimapulbri tootmisele.

Hetkel kuum