Kaupmehed ja pangad valmis jõulueelseks tarbimise kasvuks

Krista Taim 15. november 2004, 00:00

Kaupmehed ootavad jõuluajalt suuremat müügi kasvu, kui see oli mullu, ning on alustanud jõulukaupade müügiga. Müügi tippaega prognoositakse siiski detsembrisse.

Stockmann ja Tallinna Kaubamaja panid jõulukaubad kodukaupade osakondades välja juba novembri alguses. ?Oleme jõuludeks valmis ja meie põhirõhk on suunatud ka sel aastal lastele,? ütles Stockmanni turundusjuht Lea Endrikson. Tema sõnul oodatakse jõuluajalt 5% müügi kasvu võrreldes mullusega.

Tallinna Kaubamaja turundusjuhi Enn Pareli sõnul oli eelmise aasta jõulumüük vaiksem ning käibenumbrid jäid üle-eelmise aastaga samale tasemele. Sel aastal on aga ootused kõrged. ?Oleme tunduvalt optimistlikumad seoses Tallinna Kaubamaja uue Kodumaailma avamisega ning lisandunud pinnaga teistes osakondades,? sõnas Parel.

Tema sõnul kasvab jõuluaja müük võrreldes näiteks novembriga ca 50?60%.

Olemelektroonika ja kodutehnika kett Onoff ootab jõulutralliga detsembrini, siis algab kampaania, mille üheks osaks on öised jõulumüügid.

?Jõulud on kõigile kaupmeestele väga aktiivne aeg ja seda kasutame ära ka meie,? ütles Onoff Eesti ASi turundusjuht Liina Loko. Tema sõnul pannakse rohkem rõhku kvaliteetkaubamärkidele. ?Inimestel on kindlasti raha ja ei usu, et olukord oleks kehvem kui eelmisel aastal,? on ta optimistlik. Menukamateks müügiartikliteks ennustab ta audiovideotehnikat.

Citymarketi juhi Riho Maureri sõnul sel aastal erilist tingeltanglit ei plaanita, küll aga oodatakse suuremat käivet kui eelmisel aastal. ?Jõulukaubad on tellitud, kindlasti tuleb ka üllatusi,? lubas ta.

Inimeste rahamuredele on mõelnud ka pangad. Hiljuti tuli Hansapank välja uudse tagatiseta väikelaenuga, mis võimaldab kiiresti laenu saada, kuni 50 000 krooni.

Hansapangast saab praegu võtta ka määratud tagasimaksega krediitkaardi ilma aastamakseta, vaba tagasimaksega krediitkaardi puhul kehtib kuni jaanuari lõpuni intressivabastus sel perioodil sooritatud ostudele.

?Jõulud on olnud läbi aastate krediitkaartide ja järelmaksude tarbimise tippaeg, nagu detsember jõulukaupade ostmise aeg,? ütles Hansapanga meediasuhete juht Kristiina Tamberg. Tema sõnul on populaarsed olnud nii Ego järelmaksukaart, teised krediitkaardid kui ka Ego järelmaks ja arvelduskrediit. Eelmise ja üle-eelmise aasta detsembris lisandus ligi 3000 Ego kaarti kuu jooksul.

Ühispank eri toodet jõuludeks välja ei too. Inimeste jõulueelse rahamure peaks rahuldama Soovilaen ning lisaks pakub järelmaksu võimalusi Magnetkaart.

Panga avalike suhete juhi Evelin Allase sõnul on jõulude ajal järelmaksu- ja krediitkaardi Magnet limiidi kasutamine 1,5 korda suurem kui tavalistel kuudel ja kaarte vormistatakse kaks korda rohkem kui tavakuudel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing