SLÕL: Kaubanduskeskuse töötajad peavad suitsupommi hoiatuseks omanikele

15. november 2004, 08:26

Laupäeva hommikul Tallinnas Lasnamäel Idakeskusesse trepi juurde visatud suitsugranaat oli töötajate sõnul hoiatus omanikele.

Väljakutse Punase tänava Idakeskusesse sai päästeamet kell 10.20. Keegi oli keskuse esimese korruse trepi alla mõne meetri kaugusele parfümeeriapoest visanud sõjaväe suitsugranaadi. Nii esimene kui ka teine korrus olid paksult suitsu täis, kirjutab SL Õhtuleht.

Müüjad ei märganud trepi juures askeldamas ühtegi kahtlast inimest. Tõenäoliselt võis kurjategija suitsupommi visata sinna möödaminnes. «Oleme kuulnud, et see oli hoiatus omanikele. Vist konkurentidelt või midagi säärast. Et tulevikus võib juhtuda midagi veelgi hullemat,» räägivad müüjad.

Mees, kes nimetas end kaubanduskeskuse administraatoriks, kuid ei soovinud öelda oma nime, ütles: tema ei saa midagi kommenteerida. Ka ei tohtinud ta nimetada keskuse omanike nimesid.

Üks Idakeskuse omanikke on Krediidiinfo andmetel selle aktsionär ja juhatuse liige Abram Beinenson. Ettevõttega on seotud ka tema abikaasa Jelena Beinenson.

Abram Beinenson (48), kes figureerib aeg-ajalt all Oleg Beinensoni nime all, on Eesti vene ärimeeste seas tuntud inimene. Ta oli üks pankrotistunud EVEA Panga omanikke, on seotud mitme firmaga (Baltskan Kinnisvarapartnerid, Bariot Group OÜ jt) ning ajab kinnisvaraäri.

Kütuseärimehele Anatoli Kanajevile ja Beinensonile kuulub OÜ Varamaad Kinnisvara, mis tänavu juunis sai kahtlaste tehingute kaudu 21 miljoni krooni eest Tallinna Harjuoru tennisekompleksi omanikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing