AS E-Betoonelemendi käive kasvas III kvartalis ligi veerandi

16. november 2004, 12:01

Ehituslahendusi tootva AS E-Betoonelemendi 2004 aasta kolmanda kvartali käive oli rekordiline - 109,6 miljonit krooni.

2003 aasta sama näitaja oli 85,1 miljonit. Möödunud aasta sama ajaga võrreldes kasvas käive 22%. Ettevõtte 9 kuu käive oli 224,6 miljonit krooni. Möödunud aasta sama perioodi näitaja oli 198,3 miljonit, mis teeb kasvuks 12 %. Ettevõtte 9 kuu kasum oli 14 miljonit krooni.

?Eesti ehitusturg kasvab. Hästi läheb nii ehitusmaterjalide tootjatel kui ehitajatel,? põhjendas käibenumbrite märgatavat tõusu AS E-Betoonelemendi juhatuse esimees Jaan Valbet.

E-Betoonelemendi käibenäitajate kasvule aitavad kaasa elemenditarned Peterburi Primorski OÞkei Hypermarketi ehitusele ning samuti tütarettevõtte loomine Venemaal. ?Müügiorganisatsioon Betonelement SPb on loodud selleks, et tõhustada logistikat ning lihtsustada ehitusprotsessi Venemaa tellijatele. Enam ei ole tellijal tarvis muretseda tolliprotseduuride pärast, tellija saab asjad korda ajada omamaises firmas,? põhjendas Valbet tütarettevõtte loomist. Katseliselt toodetakse Venemaa ehitusel tarvitatavaid detaile sealses tehases E-Betoonelemendi spetsialistide know-how alusel ja tehnilise järelvalve all.

Kui esimesena käivitati partnerettevõtte T-Beton tehases edukalt postide tootmine, siis tänaseks toodetakse lisaks ka TT-paneele, mida tarnitakse Primorski ja Okervill OÞkei kaubanduskeskuse ehitusele.

?Ka Eestis oleme suutnud oma tootmisüksused ühtlaselt tööga koormata ja tootmise efektiivsust tõsta,? ütles Valbet.

Viimased suuremad objektid Eestis on olnud Svedbergs keraamikatehase BaashallTM, Würth logistikaladu, Viljandi veepuhastusjaama mahutid ja tehnohoone, Tapa sõjaväelinnaku väljaõppekeskus, Tallinnas Vabaõhumuuseumi tee kortermaja.

Eelolevatel talvekuudel on ettevõtte tehased tööga kindlustatud, sõlmitud on mitmed suuremahulised lepingud nagu Kunda Tselluloositehase põhihoonete konstruktsioonide ehitus, samuti Tartu Kaubamaja ning Rävala pst. elamu-ärihoone elementide tootmine. Jätkuvad tarned kevadel alanud Kodu Pirital uuselamurajooni Padriku tee kortermajade ehitusele.

Jaan Valbeti sõnul planeerib E-Betoonelement 2005. aastal veelgi suurendada oma turuosa Venemaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing