Estonian Air : Meie oleme võitluseks valmis

16. november 2004, 17:08

Estonian Airi asepresidendi Leela Lilleorg uusi konkurente ei karda, kuid hoiatab, et Eesti lennundusturg võib kasvava pakkumise korral ülekuumeneda.

Täna teatas Finnairi Rootsis tegutsev odavlennufirma FlyNordic, et hakkab lendama Tallinnast Stockholmi, pakkudes nii konkurentsi SASile ja Estonian Airile.

Järgneb intervjuu Estonian Airi asepresidendi Leela Lilleoruga:

Äripäev : Kuidas mõjutab see Finnairi samm Estonian-Airi? Kas surve hindadele suureneb?

Leela Lilleorg : Surve hindadele tugevneb järgmisel aastal tervikuna ja mitte niivõrd ainult ühe konkreetse konkurendi sisenemise tõttu. Oleme sellega arvestanud ja oma plaanid vastavalt seadnud. Muideks, Kopenhaageni ja Stockholmi lendamiseks pakume juba aga alates oktoobrikuust internetist ostjale ülisoodsaid hindu alates 495 kroonist suuna eest. Väga soodsad hinnad on sealt samast kättesaadavad kõigile meie liinidele.

ÄP : Kas peate FlyNordicit tõsiseks konkurendiks Stockholmi liinil?

LL : Loomulikult on tegemist konkurendiga. Kuid hetke suurima konkurendi- laeva kõrval on tegemist palju väiksemamahulisema tegijaga. Tervitame uut konkurenti igati.

ÄP : Kas on oodata veel nn odavlennufirmasid Eestisse? Valmistab see teile muret?

LL : Oleme arvamusel, et järgmisel aastal on oodata mitme lennufirma sisenemist Eestisse, osa neist odavlennufirma-, teised traditsioonilise ärimudeli kasutajad. Just selliseks olukorraks asusime end kaks aastat tagasi ärimudelit muutes ette valmistama. Näeme ka reaalset ohtu ülekuumenemiseks- väikese Eesti turu nõudlus ei suuda kasvada plahvatava pakkumisega samal kiirusel. Kõigi edu saab olenema sellest, kui palju lisanõudlust suudetakse genereerida välisriikidest. Siin seab aga oma piirid Tallinna ja Eesti majutuskohtade arv. Küllap aga turg paneb asjad lõpuks paika. Meie oleme võitluseks valmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing