Itaalia moemajad eesotsas Pradaga tahavad börsile

Annika Matson 16. november 2004, 11:38

Itaalias valmistavad börsile minekut ette Prada moemaja ja jalatsitetootja Geox.

Milanos on esimest aktsiate avalikku esmapakkumist (IPO) oodata 1. detsembril, mil börsile peaks jõudma Geox, mis kuulub hetkel Itaalia edukamate ettevõtete hulka, kirjutas Austria suurim majandusleht Wirtschaftsblatt. Geox oleks Itaalias ka käesoleva aasta suurim börsidebütant.

Firma juhtkond ootab aktsiate emissioonist ligi 350 mln euro (5,5 mld kr) suurust kasu, mis annaks firma turuväärtuseks kuni 1,2 mld eurot (18,8 mld kr). Selle rahaga loodab Itaalia jalatsitootja finantseerida laienemise USAs, Hiinas ja Jaapanis ning vähendada võlakoormat. Ettevõttes töötab hetkel enam kui 5000 inimest. Esimese üheksa kuuga oli firma käive 314 mln eurot, mis on tunduvalt rohkem isegi 2003. aasta 254 mln euro suurusest kogukäibest. Firma puhaskasum tänavuse esimese kolme kvartali järel oli 56,3 mln eurot võrreldes eelmise aasta 30,7 mln euro suuruse kogukasumiga.

Geoxi kõrval trügib Itaalias börsile ka Prada. Milano moemaja tahab tänaseks juba kolm korda edasi lükatud börsilemineku lõpuks tuleva aasta esimestel kuudel teoks teha. Saadava rahaga tahab Prada samuti laieneda. Tänavu esimese seitsme kuuga kasvas Prada käive 15%, 800 mln euroni. ?Vähemalt 20 Milano moemaja on valmis börsileminekuks,? kommenteerisid Itaalia analüütikud. Kõmu järgi on börsist huvitatud veel Valentino, mis otsib kapitali uueks alguseks. Firma loodab aasta lõpuks kasumisse jõuda. Käibeks oodatakse 165 mln eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing